Manchester United zyrtarizon marrëveshjen e re me mbrojtësin e krahut

INA
INA

31 Maj, 2023

Këtë të mërkurë, Manchester United zyrtarizoi marrëveshjen me Diogo Dalot për zgjatjen e kontratës së anësorit portugez, i cili tashmë është i lidhur me klubin e famshëm anglez deri në qershor 2028, me opsion rinovimi edhe për një sezon tjetër.

Dhjetorin e kaluar, Manchester United aktivizoi një klauzolë rinovimi automatik për një vit të kontratës së mëparshme, e cila përfundonte në qershor 2024.

Dalot, 24 vjeç, përfundoi sezonin e tij të katërt në “Old Trafford”.

Trajneri holandez, Erik ten Hag, e aktivizoi në 42 ndeshje, në të cilat ai shënoi dy gola dhe dha dy asistime.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kombetarja fitore shqiperi

Çka thonë bastet, Çekët favoritë ndaj Shqipërisë

decici

Deçiqi gjunjëzon Buduçnostin! Skuadra shqiptare lider në Kampionatin e Malit të Zi

Lewandovski levandovski

Lewandowski, i dëshiruari nga klubet arabe

IMG_5656

Reagon kryetari i KF Bashkimi nga Kumanova, Armend Destani për incidentin ndaj Sasës, ka një kërkesë për Komisionin Disiplinor (VIDEO)

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

kombetarja fitore shqiperi

Muaji tetor është “zjarr” për ekipet kombëtare, nga përfaqësuesja A dhe Shpresa, te skuadrat e tjera zinxhire dhe femrat

xherdan shaqiri

Shaqiri asiston në fitoren e Chicagos

INFO

NA NDIQ