Manifestim dinjitoz në Tetove kushtuar Ditës së Plisit

INA
INA

24/09/2023

Në Tetovë të shtunën më 23 shtator 2023, në organizimin e mrekullueshëm të Shoqatës për Arsim e kultur të prirë nga prof.Dr. Shefki Selami u mbajtë manifestimi kombëtar “Festa e Plisit, përcjellur me aktivitete shkencore, kulturore e kombëtare.

Në ambientin e hapur pranë lumit, në qytetin historik të Tetovës me dy Univezitete dominonte shkelqimii i pjesmarrësve te veshur me roba kombëtare me plis te bardhë në kokën nga gjitha trevat shqiptare sipas zakoneve.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bekim fehmiu

FAHRI MUSLIU: Bekimi është një vlerë e madhe kombëtare, nuk i meriton paragjykimet dhe injorimin institucional!

Klasa_zbrazet_Banka-600x347-1

Në SHF “Johan Hajnrih-Pestaloci” sot do të hapet libri i zisë

Samanta gjeci

Mediat italiane jehonë vajzës shqiptare: Të gjitha lëndët me nota 10 për dy vite radhazi

Hitler

Shkatërroni Jugosllavinë sa më shpejt, çka shkruhet në Direktivën e Hitlerit të bleu Serbia

Screenshot_2023-12-01-08-59-16-459_com.facebook.katana-edit

Mbi gjysëm shekulli në Amerikë / Familja Rexhepi kthehet në Çegran për ti shkolluar fëmijët në vendlindje

reshat ameti

Piktori Reshat Ameti shpërblehet me çmim artistik në Doha të Katarit

Screenshot_2023-11-30-15-34-15-574_com.facebook.katana-edit

“Në shumicën e 8000 shtëpive që kishte Athina në vitin 1831, flitej shqip”, shprehet akademikja e guximshme greke

kisinger

Ndërroi jetë diplomati i njohur amerikan, Henry Kissinger

Ministria-Arsimit

MASH: Me pakon e re antikrizë mbështetje prej 16.3 milionë euro për nxënësit dhe studentët deri në fund të vitit shkollor

INFO

NA NDIQ