Manoleva: Po hetohet problemi me ajrin e komprimuar në sallat e kirurgjisë

Picture of INA
INA

07/06/2024

“Po hetohet problemi me ajrin e komprimuar, inspektimi është i vështirë për shkak të diametrit të vogël të instalimit”, kështu deklaroi në Click Plus në TV21, d.r Maja Manoleva.

Manoleva theksoi se inspektimi është i vështirë për shkak të diametrit të vogël të instalimit.

“Ne kemi hetuar se çfarë e shkakton këtë erë, por nuk e kemi gjetur. Janë matur disa pika, por në të njëjtën kohë po inspektohet edhe instalimi i përgjithshëm i klinikave kirurgjikale. Në konsultim me ekipet e ekspertëve që bëjnë inspektimin e instalimeve, jam informuar se për shkak të diametrit të atij instalimi, me diametër të vogël, nuk është e mundur të bëhet inspektimi i instalimit”, tha Manoleva.

Ajo ka komentuar edhe zhvillimet në Klinikën e Toksikologjisë. Manoleva shtoi se Klinika e Toksikologjisë duhet të ketë dy drejtorë.

“Klinika duhet të ketë dy drejtorë dhe mendimi im personal është që nuk duhet të funksionojë pa drejtor mjekësor. Nuk pajtohem me mënyrën e menaxhimit dhe për këtë kam në plan të vizitoj Klinikën dhe të propozoj emërimin e drejtorit mjekësor”, tha Manoleva.

TË FUNDIT
53 minuta
Temperaturat e larta, mjekët do të patrullojnë në Shkup për t’u dalë në ndihmë qytetarëve
55 minuta
Dauti: VLEN nuk mund të thirret në votat e pastra shqiptare sepse ka edhe vota të VMRO-së
1 orë
ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit
2 orë
Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari
3 orë
Nga dita e parë e Qeverisë do të shkarkohen drejtorët ekonomik të Klinikave, paralajmëron Taravari

ME TE LEXUARA

19 orë
Qeveria miraton masa kundër të nxehtit që pritet ta përfshijë vendin
3 orë
Nga dita e parë e Qeverisë do të shkarkohen drejtorët ekonomik të Klinikave, paralajmëron Taravari
1 ditë
Kush janë kompanitë farmaceutike në Maqedoninë e Veriut që qarkullojnë miliona euro
18 orë
Serbi Stoilkoviç pjesë e Qeverisë, ja çka thotë Mickoski
2 orë
Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari
1 ditë
Nga 20 deri 25 qershor do të bëhet regjistrimi elektronik në shkollat e mesme

LEXO MË SHUMË

moti Vapa nxehti temperaturat

Temperaturat e larta, mjekët do të patrullojnë në Shkup për t’u dalë në ndihmë qytetarëve

ilire-dauti

Dauti: VLEN nuk mund të thirret në votat e pastra shqiptare sepse ka edhe vota të VMRO-së

fondi

ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

TARAVARI MICKOSKI

Nga dita e parë e Qeverisë do të shkarkohen drejtorët ekonomik të Klinikave, paralajmëron Taravari

moti nxehti temperatura-termometri

Mot me diell dhe shumë i nxehtë temperatura deri 40 gradë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

INFO

NA NDIQ