Maqedonasi tentoi të arratisej nga burgu austriak, por iu këput litari

Picture of ina-online
ina-online

04/09/2023

Ishte një skenë si nëpër filma që mund ta kishte planifikuar mafia. Skena të tilla nuk janë parë në këtë rrethinë asnjëherë

Siç zbuloi gazeta “Krone”, tentativa për arratisje në Andreas-Hofer-Strasse, e planifikuar me saktësi ushtarake, fillimisht shkoi sipas skenarit, transmeton portali Shtegu. Një veturë kishte ardhur përpara kompleksit të godinës së burgut, e cila ishte e siguruar me tela me gjemba. Brenda pak sekondash, dy persona të maskuar dolën nga automjeti.

Urdhri: Një shtetas i Maqedonisë së Veriut i burgosur për shkak të tentativës për vrasje duhet të tërhiqet mbi mur me litar. Por ky plan shkoi tmerrësisht keq, pasi litari u këput!
I burgosuri ra përtokë brenda burgut dhe u plagos rëndë. Gardianët e burgut i kanë shkuar në ndihmë të arratisurit të dështuar. Ai u shtrua në spitalin shtetëror St. Pölten dhe u trajtua në një mjedis mjekësor urgjent.

Dy ndihmësit e tij të arratisjes (me sa duket bashkatdhetarë) u larguan. Një kërkim i menjëhershëm për bashkëpunëtorët fillimisht rezultoi i pasuksesshëm.

TË FUNDIT
1 ditë
“Dua të votoj në 2025”- Diaspora protestë para Kuvendit: Nuk ka zgjedhje pa ne!
2 ditë
Lanë djalin autik në makinë dhe ndërroi jetë, lirohen prindërit shqiptarë në Greqi, zbardhet dëshmia e tyre
2 ditë
Deputeti shqiptar në Zvicër mirëpret ‘Dritaren për Investime të Diasporës’
3 ditë
E rëndë në Greqi, 45-vjeçarin shqiptar e zë korrenti nga makina e krasitjes, gjendet i vdekur në arë
3 ditë
U kap duke bërë “drifta” me BMW-në e tij, shqiptari nga Kosova arrestohet në Zvicër

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

diaspora votim

“Dua të votoj në 2025”- Diaspora protestë para Kuvendit: Nuk ka zgjedhje pa ne!

greqi policia

Lanë djalin autik në makinë dhe ndërroi jetë, lirohen prindërit shqiptarë në Greqi, zbardhet dëshmia e tyre

islam alijaj

Deputeti shqiptar në Zvicër mirëpret ‘Dritaren për Investime të Diasporës’

ambulanca-sk

E rëndë në Greqi, 45-vjeçarin shqiptar e zë korrenti nga makina e krasitjes, gjendet i vdekur në arë

policia zvicer

U kap duke bërë “drifta” me BMW-në e tij, shqiptari nga Kosova arrestohet në Zvicër

gjermani-kufi

Lojërat olimpike/ Gjermania vendos kontrolle të përkohshme në kufi me Francën

vjosa osmani

Osmani, mërgimtarëve: Jeni zemra dhe shpirti i Kosovës (VIDEO)

policia gjermane gjermani

Vdes një shqiptar në Gjermani, dyshohet për vrasje

trump sulm

Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja

INFO

NA NDIQ