Maqedoni: 15 raste të reja me Kovid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 2.550 teste dhe janë regjistruar 15 raste të reja të COVID-19: Shkup – 10, Tetovë – 1, Kumanovë-2 dhe Dibër-2 raste.

Nuk është regjistruar asnjë humbje jete. Numri i rasteve aktive është 234.