Maqedoni, 2071 raste të reja me KOVID-19, 11 humbje jete

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/01/2022

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 2071 raste të reja me KOVID-19 nga 6010 testime, njofton Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut.

Sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik 1450 pacientë u shëruan dhe 11 ndërruan jetë.

Nga rastet e reja, 1.047 janë në Shkup, Manastir 178, Kavadar 89, Kumanovë 73, Tetovë 66, Gjevgjeli 63, Prilep 47, Koçani 42, Veles 41, Gostivar 39, Negotinë 37, Strumicë 33… etj.

Deri më tani në vend janë kryer gjithsej 1.733.866 testime të Covid-19.
Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me KOVID në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 252.947, numri i të shëruarve është 225.056, numri i të vdekurve është 8.177, ndërsa numri i rasteve aktive është 19.714. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari

Taravari uron Kosovën për votimin në Asamblenë e KiE: Gjithmonë me Kosovën tonë

qeveria-750x430

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Ali Ahmeti tubim

Ahmeti: “Ju thash, ma jepni shpatën dhe ju më besuat e unë nuk ju zhgënjeva”

Protesta_Mjeket

Qeveria mori vendim për specializantët

06eb15d2-4c29-4428-829f-782a34419ce7

Kasami nga Dibra: Do të investojmë në zhvillimin e vendit, do të mbështesim rininë dhe kthimin e mërgatës

FB_IMG_1713299161129

Taravari: Na tronditi lajmi për vdekjen e mërgimtarit tonë Taip Fidani në Sarajevë

Afrim Gashi

Gashi nga Dibra: BDI ka zgjedhur ta shajë Rusinë, për t’i ikur kritikës për hajninë

bajram begaj

Presidenti Begaj përshëndet miratimin nga Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës të rekomandimit për anëtarësimin e Kosovës në KiE

IMG_1166

Deputetja e Turqisë në KiE: Jam me prejardhje nga Kosova, e mbështes me zemër

INFO

NA NDIQ