Maqedoni: KRSKRR me rekomandime për shoferët gjatë vozitjes në kushte dimri

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/01/2022

Gjatë ngasjes në kushte dimri, kur rruga është jashtëzakonisht e rrëshqitshme, me rëndësi është qetësia dhe trajtimi i kujdesshëm të shoferit me komandat sepse manovrat e menjëhershme janë kundërproduktive, porosit Këshilli Republikan për Siguri të Komunikacionit në Rrugë (KRSKRR) dhe thekson se makina duhet mirë të përgatitet për në dimër.

Nga KRSKRR u rekomandojnë shoferëve që para se të kyçen në komunikacion të ulen siç duhet dhe të sigurojnë shikueshmëri të mirë.

Theksojnë se mbështetësja pas shpine duhet të vendoset sa është e mundur më drejtë dhe sa më larg timonit.

Përveç krueses së detyrueshme për akull apo sprejit për shkrirjen e akullit të xhamit, shtojnë në bagazh është e dobishme të vendosni edhe disa aksesorë të tjerë që mund t’ju ndihmojnë në dimër (për shembull; doreza dhe batanije të vjetra në rast se duhet të ndërroni gomën).

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ