Maqedoni, mbi 12 mijë qytetarë këtë fundjavë për pushime në Greqi

Picture of ina-online
ina-online

25/05/2024

Gjatë ditës ë djeshme dhe pardjeshme kishte pritje të gjata në vendkalimet kufitare në Tabanoc dhe Bogorodicë. Sipas incizimeve të Ndërmarrjes Publike për Rrugë Shtetërore ka pasur kolona të gjata.

Sipas MPB-së, nga ora 10:00 deri 10:00 në mëngjes, në VK Bogorodicë për hyrje në Maqedoni janë paraqitur 3.444 persona.

Gjithsej 12.394 qytetarë janë paraqitur për dalje nga Maqedonia.

Kjo kërkesë e madhe vjen si pasojë e fundjavës së shtuar, përkatësisht e premtja ishte ditë jopune në Maqedoninë e Veriut. Pritje të gjata pritet të ketë gjatë ditës së diel.

TË FUNDIT
32 minuta
Meta uron Mickoskin: Suksese! Besimplotë se do të jeni shembull frymëzimi
49 minuta
Cilat janë prioritet e VLEN-it në këtë Qeveri? Flet deputetja Mimoza Musa
3 orë
Sot bëhet varrimi i gazetarit Isuf Kadriu
3 orë
Ministri Mucunski do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së
3 orë
QMK: Po sanohen dëmet nga moti i ligë në Tetovë dhe Shkup

ME TE LEXUARA

4 orë
Kush është Hristijan Mickoski, kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut
19 orë
Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT
3 orë
Varhelyi uron Mickoskin: Pres të bashkëpunojmë për të avancuar rrugën europiane të vendit
18 orë
Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke
3 orë
Taravari cakton zëvendësin e tij dhe ka një mesazh për gostivarasit

LEXO MË SHUMË

mickoski ilir meta

Meta uron Mickoskin: Suksese! Besimplotë se do të jeni shembull frymëzimi

mimoza

Cilat janë prioritet e VLEN-it në këtë Qeveri? Flet deputetja Mimoza Musa

isuf kadriu

Sot bëhet varrimi i gazetarit Isuf Kadriu

timco mucunski

Ministri Mucunski do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së

bresher

QMK: Po sanohen dëmet nga moti i ligë në Tetovë dhe Shkup

talat xhaferi

Xhaferi sot do t’ia dorëzojë funksionin e kryeministrit Hristijan Mickoskit

arben taravari

Taravari cakton zëvendësin e tij dhe ka një mesazh për gostivarasit

varhelyi

Varhelyi uron Mickoskin: Pres të bashkëpunojmë për të avancuar rrugën europiane të vendit

Mickoski

Kush është Hristijan Mickoski, kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut

INFO

NA NDIQ