Maqedoni/Moti sot dhe ditëve në vijim

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/01/2022

Me diell dhe me vranësira të pakta, do të jetë moti sot në Maqedoninë e Veriut, njofton Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Gjatë paradites në lugina do të paraqitet mjegull, ku më pas do të shoqërohet me vranësira të ulëta dhe me erë në drejtim verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -1 deri në 3, kurse maksimalja do të arrijë prej 12 deri 17 gradë Celsius, transmeton TV21.

Në Shkup do të mbizotërojë mot i ngjashëm. Gjatë ditës do të jetë me diell. Temperatura minimale do të ulet deri në 1, kurse maksimalja do të arrijë deri në 13 gradë Celsius.

Reshje lokale do të paraqiten nga e enjtja.

TË FUNDIT
53 minuta
Mexhiti takon gjeneralin Clark
2 orë
Borrell i zgjat mandatin, Lajçak mbetet edhe disa muaj në pozitën e të dërguarit të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë
2 orë
SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse
2 orë
Greqia nis ushtarë në Kosovë në kuadër të KFOR-it
2 orë
Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë

ME TE LEXUARA

2 ditë
“Policia e veriut ka qenë nën komandën e Vuçiqit”/ Eksperti zbulon detaje për veriun
13 orë
Ky është parashikimi i motit për sot
53 minuta
Mexhiti takon gjeneralin Clark
1 ditë
Diploma të falsifikuara në Strugë, kapet një person
11 orë
Në një fermë në Gostivar janë vjedhur lopë dhe qengja
1 ditë
Paga mesatare neto në muajin prill ka qenë mbi 41 mijë denarë
9 orë
Fronti Europian sërish me akuza ndaj VLEN për pjesëmarrjen në Qeveri
2 ditë
Ky është parashikimi i motit për sot
13 orë
Gruevski: Asnjëherë nuk kam menduar se duhet të ndryshojmë emrin

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-06-21-21-44-15-846_com.android.chrome-edit

Mexhiti takon gjeneralin Clark

Lajcak

Borrell i zgjat mandatin, Lajçak mbetet edhe disa muaj në pozitën e të dërguarit të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

IMG_3456

SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse

KFOR KS

Greqia nis ushtarë në Kosovë në kuadër të KFOR-it

Evzoni-border-station-800x445

Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë

tanja fajon

Fajon: Anëtarësimi i shteteve të Ballkanit në BE, tani ose kurrë

izet mexhiti

Mexhiti do të jetë zëvendëskryeministër i parë, e konfirmon marrëveshjen

ilir veseli saraj

Ilas Veseli zgjedhet si ushtrues i detyrës Kryetar i Komunës së Sarajit

Kurti Mark Rutte

Lidhjet e sekretarit të ri të NATO-s, Mark Ruttes me Kosovën ndër vite

INFO

NA NDIQ