Maqedoni, për 10 ditë ka pasur rritje drastike e çmimeve të disa produkteve

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/03/2022

Gjatë kontrollit të çmimeve të reja nga shërbimi Cenometar.mk, është vërejtur një rritje drastike e çmimeve të produkteve në vijim, në vetëm 10 ditë nga kontrolli i fundit.

Këto rritje kanë ndodhur edhe pse është vendosur ngrirja e çmimeve, përcjell INA. Sipas Cenometar.mk, rritje është përgjithësisht te të gjitha produktet, por më e theksuar është në këto kategori:

Bananet më e shtrenjtë për 8-10 denarë!
Limoni – më i shtrenjtë për 5-7 denarë!
Mollët – shtrenjtohen për 8 denarë!
Domatja – shtrenjtohet për 14 denarë!
Lakra – më shtrenjtë për 4 denarë!
Patatet – shtrenjtohen për 6 denarë!
Mielli – më shtrenjtë për 4 denarë!
Fasulet – shtrenjtohen për 17 denarë!
Gjalpi – më i shtrenjtë për 5 denarë!
Djathë kaçkavall Idamer më shtrenjtë për 67 denarë!
Kaçkavall gouda – më shtrenjtë për 29 denarë!

Rritjet e çmimeve janë të ndryshme në tregje të ndryshme, por trendi i përgjithshëm është i qartë, thonë nga Cenometar.mk.(INA)

TË FUNDIT
3 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh
3 orë
Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia
5 orë
Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën
5 orë
Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)
7 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

ME TE LEXUARA

11 orë
“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani
16 orë
Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes
11 orë
"Si shqiponjë në stadium", fustani i vajzës nga Prishtina rrëmben vëmendjen në Dortmund
16 orë
Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s
9 orë
Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s
16 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia
7 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
16 orë
Falimentoi prodhuesi gjerman i makinave elektrike Next.e.Go Mobile, investimi i planifikuar edhe në Maqedoni
5 orë
Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

LEXO MË SHUMË

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

shqiperi itali

Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s

shqiptarja fustan

“Si shqiponjë në stadium”, fustani i vajzës nga Prishtina rrëmben vëmendjen në Dortmund

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

kombetarja shqiptare shqiperia

Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë

INFO

NA NDIQ