Maqedoni/Qytetari raporton në polici se dikush tjetër ka marrë një kredi në emër të tij

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28/01/2023

“Një banor i Kavadarit ka raportuar në polici se dikush tjetër ka marrë kredi në emër të tij”, njoftoi zëdhënësi i MPB-së Veles Riste Samarxhiev.

Sipas tij, dje në ora 10:00 në Stacionin Policor në Kavadar, RL (44) nga Kavadari ka raportuar se më 25 janar i është telefonuar nga një kompani financiare se ka pagesë me këste për kredi.

Sipas raportit, ai nuk ka aplikuar për kredi në një kompani financiare, pas së cilës ka kuptuar se të dhënat e tij personale janë keqpërdorur. MPB tha se po merren masa për zbardhjen e rastit.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

tara

Taravari: Rroga mesatare në Maqedoninë e Veriut do të jetë minimum 800 euro (Video)

Jorn-Rohde

Rohde, Serbisë: Shtensionoje situatën, menjëherë!

IMG_1243

Kasami: VLEN do të ndajë 500 milionë euro për komunat shqiptare

improvizim bujar

Pasi mori rolin e kryetarit të Kuvendit, Ziadin Sela në seancën e improvizuar shpalli Bujar Osmanin president të shtetit

improvizim

Në seancë të improvizuar, Ali Ahmeti shpall Ziadin Selën kryetar të Kuvendit të RMV-së

Protesta_Mjeket

Specialistët privatë vazhdojnë me grevën, thonë se kanë presione nga klinikat dhe kolegët më të vjetër

qytetare-1280x899

Shumica e të rinjve përdorin rrjetet sociale, sipas tyre partitë janë burimi më i madh i informacioneve të pasakta

Kurti

Kurti: Lirohen 4 nga 5 policët e Kosovës të ndaluar në Serbi

ziadin sela

Sela: Pse janë të shqetësuar nga Fronti Evropian

INFO

NA NDIQ