Maqedoni, sërish shtrenjtohet benzina për 3,5 denarë dhe nafta 8,5 denarë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/03/2022

Çmime të reja karburanti nga mesnata në Maqedoninë e Veriut.

Çmimet me pakicë të benzinës EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98 rriten për 3,50 denarë/litër, ndërsa çmimi me pakicë i EURODIZELIT (DV V) rritet për 8,50 denarë/litër, njofton ERC.

Çmimi me pakicë i vajit ekstra të lehtë për amvisëri (EL-1) rritet për 6,50 denarë/litër.

Çmimi me pakicë i mazutit M-1 NS rritet për 4,846 denarë / kg dhe tani do të arrijë në 59,165 denarë / kg.

Nga data 10 mars 2022 ora 00:01, çmimet maksimale të derivateve të naftës do të jenë:

Motor benzin EUROSUPER BS – 95 93.00 (dena/litër)

Motor benzin EUROSUPER BS – 98 95.00 (dena/litër)

Karburanti dizel EURODIESEL BS (DE V) 94.00 (denarë / litër)

Vaj për djegie Extra light 1 (EL-1) 90.00 (den/litër)

Naftë M-1 NS 59,165 (denarë / kilogram)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

improvizim bujar

Pasi mori rolin e kryetarit të Kuvendit, Ziadin Sela në seancën e improvizuar shpalli Bujar Osmanin president të shtetit

improvizim

Në seancë të improvizuar, Ali Ahmeti shpall Ziadin Selën kryetar të Kuvendit të RMV-së

Protesta_Mjeket

Specialistët privatë vazhdojnë me grevën, thonë se kanë presione nga klinikat dhe kolegët më të vjetër

qytetare-1280x899

Shumica e të rinjve përdorin rrjetet sociale, sipas tyre partitë janë burimi më i madh i informacioneve të pasakta

Kurti

Kurti: Lirohen 4 nga 5 policët e Kosovës të ndaluar në Serbi

ziadin sela

Sela: Pse janë të shqetësuar nga Fronti Evropian

afrim gashi

Gashi: Ata që sot e sulmojnë Albin Kurtin, janë të njëjtit që po i vajton edhe Aleksandar Vuçiqi

zgjedhje maqedoni

Fillon gara për deputetë, edhe pesë ditë fushatë presidenciale

dimri-bore temperatur

Në viset malore reshjet e shiut do të kalojnë në reshje të borës, njihuni me parashikimin e motit për Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ