MAQEDONI “Skopje Pride” për herë të pestë në Shkup!

Picture of ina-online
ina-online

22/06/2024

Në Shkup sot u mbajt parada e pestë e Krenarisë.

Në ora 17.00 nisi grumbullimi në Parkun “Gruaja Luftëtare” përballë Kuvendit, kurse pas fjalimeve përshëndetëse, nis marshi nëpër rrugët e Shkupit.

Organizatorët “Skopje Pride” edhe këtë vit ofruan program të pasur kulturor-zbavitës, me muzikë dhe DJ. Programi në Stadiumin e ARM-së në Parkun e Qytetit pritet të zgjasë deri pas mesnatës.

Motoja e sivjteshme e Paradës së Krenarisë në Shkup është “Të padëgjueshëm në mënyrë spektakolare”.

Nga ora 15.00 autoritetet kishin njoftuar për regjim të posacëm trafiku për shkak të paradës së pestë me radhë që mbahet në Shkup./tvklan.mk/

TË FUNDIT
12 minuta
Imeri: Koalicioni VLEN siguron 30 milionë euro për komunat shqiptare
44 minuta
Bashkëshortja e ish-ushtarit të UÇK-së tregon si u ndalua nga autoritetet në Maqedoni
1 orë
Sadulla Duraku reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së
2 orë
Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut
2 orë
Bastisje në Strumicë, ndalohet një person

ME TE LEXUARA

14 orë
Aksident mes tri veturave në autostradën “Arbën Xhaferi”, një i vdekur
12 minuta
Imeri: Koalicioni VLEN siguron 30 milionë euro për komunat shqiptare
23 orë
Ndahen 4.1 miliardë denarë për paga dhe pesë miliardë për pensione
13 orë
Arrestimi i veteranit të UÇK’së, Ambasadori Qehaja: S’ka rrezik për dorëzimin e Blerim Ramadanit në Serbi
23 orë
Mbyllet pika kufitare “Bogorodica”, zjarr në anën greke
5 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
23 orë
Bekteshi: Sezona kalon, qytetarët ende presin kondicionerët dhe vauçerët për turizëm
4 orë
Mexhiti dhe Mickoski në Samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC Summit) në Londër
23 orë
Mickoski: Në buxhetin e shtetit mungojnë para për çka organet e hetuesisë do të kenë shumë punë

LEXO MË SHUMË

Saranda Imeri1

Imeri: Koalicioni VLEN siguron 30 milionë euro për komunat shqiptare

arrest ushtar

Bashkëshortja e ish-ushtarit të UÇK-së tregon si u ndalua nga autoritetet në Maqedoni

sadulla duraki duraku

Sadulla Duraku reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së

Kurti

Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut

policia

Bastisje në Strumicë, ndalohet një person

LSDM

LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët

maqedoni-bullgari-780x439-1

Shkupi shpreson te Gjykata e Strasburgut

Fatmir-Bytyqi

A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?

mexhiti mickoski

Mexhiti dhe Mickoski në Samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC Summit) në Londër

INFO

NA NDIQ