Maqedoni/ Treni godet veturën, vdes shoferi

Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/05/2023

Një 76-vjeçar nga Krusheva ka humbur jetën pasi një tren ka përplasur automjetin që po drejtohej nga ai, përcjell TV21. Nga MPB njoftojnë se aksidenti ka ndodhur në orët e para të ditës së sotme.

“Më datë 01.05.2023 rreth orës 04:00 në SPB-Manastir është raportuar se një tren i udhëtarëve i cili udhëtonte në linjë Manastir-Shkup, në vendkalimin hekurudhor ndërmjet rrugës “Trajko Nikolloski” dhe rrugës “Lece Koteski” në Prilep, afër stacionit hekurudhor Prilep, ka goditur automjetin e pasagjerëve “Polo” me targa të Manastirit, i drejtuar nga H.I.(76) nga Krusheva, i cili ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes. Një mjek i Urgjencës konstatoi vdekjen e tij”, thonë nga MPB./tv21.tv

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi ahmeti merko

Dega e BDI-së në Strugë a do ta pranojë Ziadin Selën si bartës të listës së përbashkët për deputetë, flet Shaqiri?

gazmend hoxha tasevski

Policia e Kosovës dhe e Maqedonisë së Veriut bashkë në luftën kundër krimit ndërkufitar

krenar lloga

Lloga: Gjykata të veprojë njëjtë edhe me rastet tjera ku ka pasur shkelje të afateve kushtetuese

Abdush Demiri

Abdush Demiri nga opozita shqiptare u zgjodh anëtar i KSHZ-së

Talat Xhaferi

VLEN: Talat Xhaferi tradhtoi universitetet shqiptare, edhe si kryetar kuvendi, edhe si kryeministër

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Parlamenti nuk votoi zgjatjen e vlefshmërisë së pasaportave të vjetra

lirim shabani jusuf ut

Universiteti i Tetovës dhe Agjencia e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore (MALMED), nënshkruan memorandum bashkëpunimi

Oher

Paralajmërime të rrejshme për bombë në disa objekte në Ohër

Mladen cadikovski

Çadikovski në “Poligraf”: Të mos lejojmë të keqpërdoremi, gazetarët të kontrollojnë informacionet që vijnë nga politikanët

INFO

NA NDIQ