Maqedoni/zbulohet marihuanë me vlerë 50 mijë euro

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

26/01/2022

Ministria e Punëve të Brendshme zbuloi 50 mijë euro marihuanë dhe arrestoi tre persona.

“Më 25.01.2022 nga policët në bashkëpunim me Agjencinë për Siguro Nacionale, Departamentin për zbulimin e krimit të organizuar, SPB Shkup, pas hetimit në koordinim me prokurorin publik u ndalua transport me marihuanë në vlerë prej 50 mijë eurove”, thonë nga SPB Shkup.

Nga policia theksojnë se janë arrestuar M.A (63), D.K (45) dhe J.K (82).

Sipas policisë, gjatë janarit të vitit 2022, M.A ka blerë drogën dhe ka angazhuar D.K që me veturë “rent a car” ta dërgojë marihuanën në shtëpizë në Golevo në Mirkovci, ndërsa më 25.01 M.A është dakorduar të shesë 10 kilogramë në fshatin Vasillevo të Strumicës dhe ka angazhuar D.L dhe J.K ta transportojnë ddrogën. Po ashtu në autostradën Shkup – Shtip, policët kanë kontrolluar automjetin e drejtuar nga D.K ku bashkë me të ka qenë edhe J.K dhe në pjesën e gepeku është gjetur drogë me rreth 10 kilogramë.

TË FUNDIT
18 minuta
“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani
5 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
5 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
5 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
5 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

ME TE LEXUARA

19 orë
BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës
1 ditë
Siljanovska Davkova: Rajoni nuk ka nevojë për retorikë të zhveshur të BE-së, por logjikë të qëndrueshme të BE-së, jo për t’bllokuar
5 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
1 ditë
Sulejmani: Teatri i Tetovës do të hapet gjatë mandatit tim!
17 orë
ZNAM e Dimitrievskit caktoi emrat e ministrave
1 ditë
Policia gjen arsenal armësh në shtëpitë e dy qytetarëve në Zubin Potok
18 minuta
“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani
1 ditë
BFI nuk e njeh vendimin e Gjykatës: Selver Xhemaili është myfti i Tetovës
6 orë
Orhan Murtezani ministër për Integrime?

LEXO MË SHUMË

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

xhulijan smith

Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

shaqir-fetahu

Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

vucic dodik

Ballkan: historia përsëritet (dhe Evropa kthen kokën nga ana tjetër)

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ