Maqedonia e Veriut do ta rrisë numrin e ushtarëve në Kosovë

INA
INA

24/10/2023

Maqedonia e Veriut do ta shtojë numrin e trupave të ushtrisë në kuadër të KFOR-it.

Vendimi është marrë në mbledhjen e qeverisë së këtij vendi.

Në vendimin e ekzekutivit së Maqedonisë së Veriut, thuhet se 35 ushtarë do t’i shtohen kontigjentit të misionit të NATO-s në Kosovë.

Shtimi i numrit të ushtarëve maqedonas u bë në konsultim me ushtarakë të lartë të NATO-s.

Me këtë numri i përgjithshëm i ushtarëve të Maqedonisë së Veriut në Kosovë, ka arritur në 101.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_6973

Ky është babai i 14 vjeçares së vrarë në Shkup duke e sjellur në gjykatë

IMG_6974

“Me pas ditë që e ka bo djali jem atë ditë, ai sot s’ish gjallë” – Babai i Naim Murselit flet pasi arrestimit të djalit të tij(VIDEO)

takimi lidereve lideret

Partitë merren vesh për mbajtjen e zgjedhjeve, ja datat?

Krenar Lloga

Lloga: Dënimi me vdekje është i ndaluar tek ne, por mendoj se do të ishte shpëtim për ata monstra

derivate nafta dizeli benzin

Çmime të reja të derivateve të naftës nga mesnata në Maqedoni

OBSH

OBSH: Sëmundjet në Gaza mund të jenë edhe më vdekjeprurëse se sulmet ajrore

takimi lidereve lideret

Kasami, Mexhiti dhe Gashi braktisën takimin e liderëve, kërkojnë zgjedhje të parakohshme

ushtria forcat e armatosura shqiperi

111 vjet nga formimi i Forcave të Armatosura të Shqipërisë

vrasesit vanja palevski

Kush janë personat e ndaluar për vrasjen e dyfishtë në Maqedoni, njëri ka parti proruse dhe ka qëndrime ekstremiste

INFO

NA NDIQ