Maqedonia e Veriut do të dërgojë ushtarë në Letoni

INA
INA

13/03/2024

Qeveria e Republikës së Maqedonisë, me propozim të Ministrisë së Mbrojtjes ka sjell vendim që të dërgoj ushtarë në Letoni.

“Qeveria, në propozimin e Ministrisë së Mbrojtjes ka sjell vendim për dërgim të pjesëtarëve të Armatës së Republikës së Maqedonisë së Veriut, për pjesëmarrje në misionin e NATO-s “Enhanced Forward Presence -EFP” në Republikën e Letonisë”, thuhet në njoftimin e Qeverisë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Mjekët specialistë privatë në RMV nga sot në grevë të përgjithshme

shkupi

Turistët nga Turqia dominojnë për turizëm në Maqedoninë e Veriut

Mickoski vmro platforma

Mickoski: Kohët kur Reçica mund të shantazhonte dhe të diktonte kushte kanë ikur

hotel mijallkov oher

Kompania e Mijallkovit filloi me ndërtimin e një hoteli luksoz në Ohër, reagon “02 Iniciativa”

Moti_26-780x470-1

Ky është parashikimi i motit për sot

FB_IMG_1713126558969

Izet Mexhiti në odën e burrave në Koliçan

arben taravari shpetim pollozhani

Pollozhani: Ja pse u takuam me Taravarin në Kumanovën legjendare

MUSA

Musa Xhaferi: Fronti Europian është një ortek që vërshon përpara

ilir

Ilir Meta mbështet VMRO-DPMNE-në: Fitorja e tyre do t’i jep një dimension të ri zhvillimit ekonomik të vendit

INFO

NA NDIQ