Maqedonia e Veriut lehtësisht fitoi ndaj Maltës

ina-online
ina-online

13 Shtator, 2023

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut merr fitoren e dytë në eliminatoret për Kampionatin Evropian të Futbollit “Gjermani 2024”. Të dy golat u shënuan në pjesën e parë të ndeshjes.

Goli i parë u shënua që në minutën e 5-të të ndeshjes nga Elif Elmas, pas një pasimi të shkëlqyer nga Enis Bardhi.

Maqedonia dyfishoi rezultatin në fund të pjesës së parë, ku Jovan Manev pas rivënie nga këndi të ekzekutuar nga Bardhi e çon topin në rrjetën e Maltës.

Në fund të pjesës së parë, Bardhi dërgoi edhe një tjetër top drejt portës së Maltës, por nuk arriti të konkretizojë.

Në minutën e 66-të, Ezgjan Alioski tenton me një goditje të fuqishme, por topi përfundon në shtyllë, me ndërhyrjen e portierit vendas. Në minutën e 80-të, Miovski godet nga distanca, por edhe në këtë rast pritet nga portieri i Maltës.

Maqedonia ndalet në vendin e katërt, por me pikë të njëjta me Italinë dhe Ukrainën. Sfida e radhës për Maqedoninë do të jetë më 14 tetor, kundër Ukrainës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Pochetino

Pochettino tregon se sa kohë i duhet Chelseat për t’u rikthyer në majat e futbollit botëror

XHAKA GRANIT

Xhaka: Erdha te Leverkusen për karrierën dhe jo për gruan siç shkruhet në media

vedat-muriqi

Vedat Muriqi shpjegon sekretin e sukseseit të tij , por edhe të Majorkës

RONALDO

VIDEO/ Ronaldo i pandalshëm dhe në Ligën e Kampionëve të Azisë

broja

Broja flet pas zëvendësimit: Isha thjeshtë i lodhur, nuk ka të bëj me lëndim

azem azemi karate

Azem Azemi, medaljen e artë ja kushtoj gjyshes sime të ndjerë

Jurgen Klopp

Goli i anuluar i Diazit, vjen deklarata zyrtare e Liverpullit

kombetarja fitore shqiperi

Çka thonë bastet, Çekët favoritë ndaj Shqipërisë

decici

Deçiqi gjunjëzon Buduçnostin! Skuadra shqiptare lider në Kampionatin e Malit të Zi

INFO

NA NDIQ