Maqedonia e Veriut për Serbinë sot është bërë si Bjellorusia për Rusinë

INA
INA

14/10/2023

Këshilltari i kryeministrit Kurti, Bekim Qoku thotë se Maqedonia e Veriut për Serbinë sot është bërë si Bjellorusia për Rusinë.

“Ballkani i Hapur është eufemizëm për Botën Serbe.

Maqedonia e Veriut për Serbinë sot është bërë si Bjellorusia për Rusinë. Vuçiqi sot ka më shumë kundërshtarë në Serbi sesa në Maqedoninë e Veriut.

Qeveria e MV është vënë në shërbim të plotë të Vuçiqit.
Pala shqiptare në këtë qeveri është tretur në agjendën e dirigjuar nga Vuçiqi. Një përafrim të tillë me Serbinë dhe largim të këtillë me Kosovën nuk është parë deri më tani. Po ndodh një tehuajëzim i politikës shqiptare këtu. Popullit i duken absurde këto veprime dhe qëndrime të përfaqësuesve të tyre në qeveri. Ka një huti të madhe.

Sot, madje, Bujar Osmani paralajmëroi kthimin e sigurt të Nikolla Gruevskit nga egzili, politikanit që ndikoi më së shumti që partia e tij me orientim probullgar të serbizohet skajshmërisht, bashkë me të edhe shteti veriomaqedonas. Pa folur për krimet, masakrat, gjyqet e montuar, etj. që ai i bëri mbi shqiptarët përsa kohë ishte në pushtet së bashktu me BDI-në”, është shprehur ai. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_6886

Aksident në rrugën Tetovë-Shkup, ndërroi jetë vajza e ish-ministrit shqiptar

Spitali_tetove-780x470-2

Ndalohet një punonjëse në Spitalin e Tetovës, ka inçizuar pacientë në mënyrë të paautorizuar

fatmir-besimi2

Besimi: Përmbushja e marrëveshjes për kryeministër shqiptar është investim në një të ardhme të përbashkët

Fatmir Besimi

A do të bëhet edhe kryeministër, ja çka thotë Besimi?

komisioni-antikorrupsion

Është përzgjedhur përbërja e Komisionit Antikorrupsion, pritet votimi në Kuvend

vangjel

Aksidenti i rëndë në Tetovë, humb jetën vajza e ish-deputetit

Bilall Kasami

Patundshmëri në emër të prindërve dhe ar në emër të bashkëshortes – kjo është pasuria e Bilall Kasamit

Blinken

Sekretari amerikan Blinken pasdite vjen në Shkup

Biljana-Ivanovska-780x439-1

Ivanovska: Më shqetëson fakti që shumë persona eksponentë politikë duan të jenë anëtarë të Komisionit për Antikorrupsion

INFO

NA NDIQ