Maqedonia e Veriut sonte përballë Italisë

ina-online
ina-online

9 Shtator, 2023

Maqedonia e Veriut do të përballet sonte (e shtunë) me Italinë në një ndeshje për eliminatoret e Kampionatit Evropian “Gjermani 2024”.

Të përzgjedhurit e seleksionuesit Bllagoja Milevski janë përpara një sfide jashtëzakonisht të vështirë kur përballë vetes kanë kampionët e Europës në fuqi. Por, që nuk është mision i pamundur, Maqedonia e ka treguar edhe më herët.

Humbjen e fundit në Palermo, Italia do ta mbaj mend gjatë kohë, për faktin se Maqedonia e eliminoi në fazën e “play-off”-it për Botërorin e Katarit.

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut bëri përgatitjet e fundit mbrëmë, me Milevskin që pritet të nxjerrë më të mirën kundër Italisë.

Nga ana tjetër, Italia në Shkup vjen me ndryshime, ku në bankinë ka selektorin e ri Luciano Spalletin, i cili në këtë post e zëvendëson Roberto Mancinin që u largua. Italia për ndeshjen e sotme me Maqedoninë nuk do ti ketë në dispozicion yjet si Federico Chiesa dhe Lorenzo Pellegrinin.

Ndeshja ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Italisë do të zhvillohet sonte në arenën “Todor Proeski”, duke nisur nga ora 20:45.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

inzaghi

Inzagi del në mbrojtje të Asllanit: Do të bëja sërish zgjedhjet e fillimit

uefa

UEFA dënon ashpër FSHF, shkak janë fizhekzjarret ndaj Polonisë

Amir-Rrahmani-600x360-1

Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

CHelsea

Pronarët e Chelseat duan të përgjysmojnë shpenzimet e pagave në ekip

Hakim-Ziyech

Hakimi nuk ka dyshime për “yllin” e futbollit që meriton Topin e Artë

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Bayern Munich triumfon kundër Man United

arsenal

Fitore e thellë e Arsenalit ndaj PSV Eindhovenit

sevilla

Sevilla barazon në shtëpi me Lensin

napoli

Napoli vuan por triumfon te Braga, Rrahmani u lëndua vetëm pas 13 minutave

INFO

NA NDIQ