Maqedonia e Veriut sot para duelit vendimtar me Ukrainën

ina-online
ina-online

14/10/2023

Përfaqësuesja e futbollit të Maqedonisë së Veriut, sot në mesditë përballet me Ukrainën, në duelin e vlefshëm për eliminatoret e EURO 2024, njofton SHENJA.

Ndonëse djemtë e trajnerit Bllagoja Milevski nuk konsiderohen favorit në këtë përballje, megjithatë ata do të bëjnë të pamundurën për të marrë 3 pikët, pasi përveç triumfit, gjithçka tjetër do të ishte dështim për reprezentuesit e vendit tonë.

Statistikat në ndeshjet e tyre të mëparshme flasin qartë për një dominim të Ukrainës ku në 6 ndeshje të luajtura (zyrtare dhe miqësore), ukrainasit regjistrojnë katër fitore, kundrejt një disfate dhe 1 barazimi.

Sa i takon gjendjen në grup, Anglia kryeson e para me 13 pikë, e ndjekur Italia, Ukraina dhe Maqedonia e Veriut me nga 7 pikë.

Përballja Ukrainë – Maqedoni e Veriut luhet sonte në stadiumin “Epet Arena” me fillim në orën 15:00.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

genc nuza

Genc Nuza do të ndajë drejtësinë në ndeshjen Dortmund – PSG në UEFA Youth League

Xhaka Taulant

Taulant Xhaka dënohet me dy ndeshje moslojë, për këtë ndërhyrje të stilit “kung-fu” (FOTO)

ibrahimovic

Ibrahimoviq rikthehet te Milani për herë të tretë

Ivan-Celikovic-

Në moshën 34 vjeçare vdes ish futbollisti i Shkëndijës!

broja

Mesazh i koduar për Brojën? Pochettino: Që të fitohet ndeshja, duhet shënuar gol

haqim memedi

Ndërron jetë në moshën 70-vjeçare legjenda e futbollit tetovar Haqim Memedi

Mirlind Daku

Gol dhe fitore, Mirlind Daku merr vlerësimin e merituar tek Rubin Kazan

mourinho

Tifozët e Romës të dashuruar me Mourinhon: “Romanist për jetën”…

Jurgen Klopp

Jurgen Klopp tregon se si ndryshoi gjithë sistemin për ta përmbysur Crystal Palacen

INFO

NA NDIQ