Maqedonia humb kontrolluesen nga Kroacia në Rijeka

Picture of ina-online
ina-online

03/06/2024

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut në futboll ka humbur ndeshjen kontrolluese në Rijeka, duke u mundur me rezultat 3:0 nga Kroacia. Ndeshja kaloi nën dominimin e kroatëve, me pjesën e parë që u mbyll me rezultat 2:0 në favor të përfaqësueses vendase.

Dy golat për kroatët i realizoi Majer në minutat 10-të dhe 45-të, teksa Maqedonia kishte dy raste të mira, por që nuk arriti ti realizoj.

Në fraksionin e dytë Kroacia gjeti edhe njëherë tjetër rrjetën, kësaj radhe me Pashaliq në minutën e 79-të, për shifra finale 3:0 të këtij takimi.

Pas kësaj ndeshje, Maqedonia rikthehet në Shkup, ndërsa me 10 qershor do të përballet me Çekinë në një kontrolluese tjetër të këtij muaji. /SHENJA/

TË FUNDIT
22 minuta
Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë
2 orë
Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë
2 orë
De la Fuente: Kishim telashe në pjesën e dytë, Shqipëria nuk është rivale e lehtë
3 orë
Presidenti i FSHF-së, Duka: Duhet të jemi krenarë që djemtë na sollën në këtë Europian, i dhamë bukuri tribunave
4 orë
Sot katër ndeshje, grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

ME TE LEXUARA

1 ditë
Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu
13 orë
Shpërthen babai i Ardian Ismajlit për mosaktivizimin e djalit në Europian: Zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën
23 orë
Ndeshja Shqipëri-Spanjë, FSHF jep njoftimin e rëndësishëm për tifozët shqiptarë
6 orë
Shqipëri-Spanjë, ja më të mirët e ndeshjes sipas Sofascore
20 orë
2 kundërshtarë të njohur, Kombëtarja e Shqipërisë njihet me rivalët nëse kalon grupin