Maqedonia humb sfidën në Pragë me gabimet e veta

INA
INA

15/10/2023

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll regjistroi disfatën e 3-të në eliminatoret për Kampionatin Evropian “EURO 2024”, duke humbur dy përballjet me Ukrainën dhe njërën ndaj Anglisë. Maqedonia edhe pse humbi përballjen e zhvilluar në “Apet Arena” në Pragë të Çekisë, (0-2), tregoi dhe dëshmoi se ka kualitet që të luajë në nivel kundër ekipeve të mëdha evropiane. Një gabim të mbrojtjes në pjesën e parë, ishte e mjaftueshme që Sudakov të sjellë epërsi për Ukrainën, ndërsa një gabim tjetër nga porteri Dimitrievskit, u shfryrëzua nga Karavaliev, për të vendosur shifrat përfundimtare.

Rasti i parë ishte para portës së Ukrainës në minutën e 13-të kur Agon Elezi dërgoi një gjuajtje me të majtën, por që përfundoi vetëm skaj portës. Vetëm 2 minuta më vonë, përgjigjet Ukraina me një kundërsulm të shpejtë dhe Mudrik ishte sy me sy me portierin Stole Dimitrevskin. Ky i fuyndit mbuloi këndin e portës dhe drejtoi topin në rivënie nga këndi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

INFO

NA NDIQ