Maqedonia mban rekordin për pirjen e duhanit, Suedia e fundit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

9 Prill, 2023

Hulumtimi i “Tobako Atlasit” nga viti 2019 thotë se në Maqedoni qytetarët kanë pirë rreth 2515 cigare në vit, gjë që e bën vendin të parin në Evropë për nga numri i cigareve të pira.

Pas Maqedonisë, Bullgaria është në vendin e dytë, ku numri i cigareve të pira është 2495, vijon Bjellorusia me 2432 cigare të tymosura.

Për krahasim në vendet evropiane, numri është shumë më i ulët.

Pra, më pak cigare pihen në Norvegji ku numri vjetor është 365, Gjermania 468, ndërsa në Suedi numri është 638.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1744

Bumçi akuza Ramës: Qëndrimet e tij dobësuan Kosovën, e izoloi me Ballkanin e Hapur

IMG_1737

Fushatë me fotomontazhe ndaj gazetarëve Buzhala, Kabashi dhe Hamidi, reagon AGK

IMG_1736

Guxo: Mbështesim qëndrimin e institucioneve të Kosovës, kryetarët e komunave duhet të punojnë nga zyrat!

Ramush-Haradinaj-5

Haradinaj: Kurti paraqet rrezik për vendin, të largohet menjëherë nga Qeveria

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Tetovë-Shkup, lëndohen pesë persona

Kurti-Bruksel

Kurti: SHBA, partner kyç pavarësisht dallimeve në qasje

tome-gashi

Gashi: Njëri nga arrestuarit në Veri është gjeneral serb…

IMG_1732

Kryeministri Kurti sot duhet mbështetur më shumë se asnjëherë!

Aksidenti-600x360

Aksident tragjik në rrugën Kërçovë – Ohër, një i vdekur dhe disa të lënduar

INFO

NA NDIQ