Marco Verratti ka rënë dakord me Al Ahlin, pritet “Po”-ja e Parisit…

ina-online
ina-online

19 Gusht, 2023

Marco Verratti duket se po shkon drejt Arabisë Saudite! Por jo për Al Hilalin, i cili fillimisht ishte i interesuar për blerjen e tij, por për Al Ahlin.

Sipas informacioneve të fundit të “L΄Equipe”, mesfushori italian ka bashkuar duart me skuadrën e Pro Ligës Saudite dhe tashmë e vetmja pengesë për kompletimin e transferimit janë kërkesat financiare të Parisit .

Pavarësisht se parizienët nuk e përfshijnë 30-vjeçarin në planet e tyre dhe e shtyjnë drejt daljes, në fakt ishin ata që ia prishën transferimin te Al Hilal për shkak të diferencave financiare.

Mbetet për t’u parë nëse situata do të jetë e ngjashme me Al Ahlin, i cili megjithatë pas “Po”-së së Verrattit do të përpiqet në të gjitha mënyrat të marrë miratimin e skuadrës franceze.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Ronaldo Al Nassr

Cristiano Ronaldo shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

barcelona

Sergio Ramos i dhuron fitoren Barcelonës… (FOTO)

mario balotelli

Balotelli godet rëndë Mourinhon: Duhet të marrë përgjegjësi si burrë

di maria

Di María, “heroi” i triumfit ndaj Portos: “Klasikët nuk luhen, ato fitohen”

anceloti

Ancelotti shigjeton Barcelonën për korruptimin e arbitrave: Diçka shumë serioze, jemi të shqetësuar

vedat-muriqi

Muriqi në mesin e më të mëdhenjve të Mallorcas, po synon t’i kalojë legjendat e klubit

chelsea

“Sherr” në tunel me gjyqtarët, FA ka nisur një hetim për kapitenin e Chelseat…

novak-gjokovic

Djokoviç bën homazhe për terroristët serbë të vrarë në Kosovë! Mediat kroate kritikojnë qëndrimin e tenistit serb…

Pep Guardiola

Guardiola indiferent, nuk e bën dramë eliminimin nga Kupa e Ligës…

INFO

NA NDIQ