Maresca trajneri më i ri i Chelseas

Picture of ina-online
ina-online

03/06/2024

Enzo Maresca është zyrtarizuar sot si trajneri më i ri i Chelseas.

Tekniku italian ka nënshkruar një kontratë pesë-vjeçare deri më 2029, e cila përfshin gjithashtu një opsion zgjatje edhe për një sezon tjetër deri në qershor 20230.

Gjashtë anëtarë të stafit do t’i bashkohen gjithashtu nga Leicesterit pasi Chelsea do të paguajë tarifë kompensimi që tejkalon 10 milion euro.

“Të bashkohesh me Chelsean, një nga klubet më të mëdha në botë, është një ëndërr për çdo trajner. Mezi pres të punoj me një grup shumë të talentuar lojtarësh dhe stafi për të zhvilluar një ekip që vazhdon traditën e suksesit të klubit dhe i bën tifozët tanë krenarë”, tha Maresca pas zyrtarizimit.

TË FUNDIT
6 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
17 orë
Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies
17 orë
Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?
17 orë
EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani
17 orë
Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024

ME TE LEXUARA

17 orë
Kombëtarja “top”, asnjë kuqezi s’ka lëndime
17 orë
Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024
17 orë
EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani
17 orë
Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?
17 orë
Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

LEXO MË SHUMË

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

belingam real madrid

Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

CHelsea

Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

euro 2024 gjermani

EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani

Pep Guardiola

Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024

kombetarja-768x486

Kombëtarja “top”, asnjë kuqezi s’ka lëndime

struga trim lum

Skuadra strugane me përforcim të radhës

kombetarja ivan balliu

Mediet italiane zbulojnë lojtarin më të rëndësishëm te Shqipëria, Italia, Spanja dhe Kroacia

shqiperia euro 2024

Çka do të ndodhë nëse ekipet përfundojnë me pikë të njëjta në Euro 2024?

INFO

NA NDIQ