Mariçiq në Bruksel, vazhdon skriningu për Klasterin e tretë

INA
INA

30/05/2023

Zëvendëskyetari i Qeverisë i angazhuar për çështje evropiane, Bojan Mariçiq është për vizitë dyditore në Bruksel, ku vazhdon skriningu dypalësh nga Klasteri 3, “Konkurrencë dhe rritje gjithpërfshirëse”, kumtoi SÇE.

Sot në axhendën dypalëshe të skriningut është Kapitulli 26, “Arsimi dhe kultura” dhe Kapitulli 20, në të cilën do të marrin fjalën edhe ministrja e Kulturës, Bisera Kostadinoska Stojçevska dhe ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri, ndërsa nesër Kapitulli 20, “Ndërmarrje dhe politikë industriale”.

Në suaza të vizitës krahas pjesëmarrjes në takime të skriningut, zëvendëskryeministri Mariçiq do të ketë disa takime në Parlamentin Evropian me eurodeputetë nga grupi i aleancës progresive të socialistëve dhe demokratëve Tonino Picula, Matjazh Nemec, Andreas Shider, eurodeputetja e grupit të Të Gjelbërve, Tineke Strike dhe me eurodeputetin nga grupi Evropa e Ripërtërirë, Klement Groshel.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

f4369ab0-8bde-455d-8ade-31568e4496cf

Artisti Mustafa Imeri-Tafa i bashkangjitet Lëvizjes Demokratike të Izet Mexhitit

Screenshot_2023-12-11-16-52-33-840_com.instagram.android-edit

Luizi fillon një projekt të madh në Shkup (video)

policia-kosoves

Kosovari erdhi për dasmën e vëllait, hodhi nga kati i 6-të i hotelit të dashurën argjentinase (FOTO)

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Rasti me shkollën në Çashkë tregon se ende nuk mundemi të flasim për integrim ndëretnik në arsim

vucic kendon

Vuçiq eskalon, publikohet videoja ku këndon dhe kërcen me një këngë që feston vrasjet e policëve

fatmir mexhiti

Mexhiti: Brenda 6 muajve do të bashkohen klinikat, nuk do të ketë 66 drejtor dhe 33 këshilla drejtues

artan grubi

Grubi: Po përparon procesi i ndërtimit të objektit të Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Janë përgatitur ndryshimet e kodit zgjedhor, Ministria e Drejtësisë jep detaje

Putin Yekaterina Duntsova

Kush është 40-vjeçarja që sfidon Putin, synon të rrëzojë nga froni kreun e Kremlinit

INFO

NA NDIQ