Mariçiq: Pakoja Maqedoni-Shqipëri duhet të mbetet

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/01/2022

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bojan Mariçiq mbrëm në “Click Plus” në TV21 theksoi se beson se ka ndërgjegjësim të lartë në Bashkimin Evropian, duke shtuar se çështja e hapjes së negociatave për Maqedoninë e Veriut është një çështje shumë më e madhe sesa thjesht hapja e negociatave me një shtet.

“Mendoj se ka një vetëdije të lartë në Bashkimin Evropian se çështja e hapjes së negociatave për Maqedoninë e Veriut është një çështje shumë më e madhe sesa thjesht hapja e negociatave me një vend. Kemi një paketë Maqedoni Veriore – Shqipëri. Duhet të mbetet, por koha do ta tregojë. Ne kemi qenë në këtë paketë për dy vjet”, shtoi Mariçiç.

TË FUNDIT
4 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
6 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
8 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
10 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
12 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

ME TE LEXUARA

16 orë
Alternativa-Likovë me tre poste në Qeveri
8 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
21 orë
Kurtishaj: Durrësi është boshatisur nga pushuesit e Kosovës për këtë arsye, ja çka pritet të ndodhë
16 orë
Kasami i kundërpërgjigjet Ahmetit: VLEN ka legjitimitetin e plotë të përfaqësimit të shqiptarëve, merru me funksionarët e tu
6 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
20 orë
Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius

LEXO MË SHUMË

IMG_4368

Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe

herol-750x896

Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

INFO

NA NDIQ