Mariçiq paralajmëron dinamikë të re në negociatat me Bullgarinë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14 Janar, 2022

Ministri i Drejtësisë, Bojan Mariçiq, vizitën e paralajmëruar të kryeministrit bullgar, Kirill Petkov e sheh si mundësi për vendosjen e një dinamike të re në negociatat me Bullgarinë. Siç u shpreh ai, për këtë qëllim do të formohen grupe të veçanta pune të cilat nuk do të lidhen me afate kohore.

“Mendoj se vizita e kryeministrit Petkov është një mundësi e shkëlqyer që të vihet një dinamikë e re në procesin negociues mes nesh dhe Bullgarisë”, tha Mariçiq.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi opinion

Grubi për “Opinion”: Albin Kurti të merr “mësim” nga Ali Ahmeti

besar-durmishi

Durmishi: Grubi paska ardhur në Tetovë që të mësohet si shtrohet asfalti! (FOTO)

ambulanca shqiperi

Shqipëri, humb jetën në lokal 60-vjeçari nga Maqedonia e Veriut, dyshimet e para

edi rama

Rama i përkrah kërkesat e BE-së për veriun: Shpresoj të përfundoj ky konflikt absurd

borell vjosa osmani vucic macron scholz

Edhe Borrell kërkon zgjedhje: Nëse nuk zbatohen tri kërkesat, do të ketë pasoja serioze

biden rrezohet

VIDEO/ Rrëzohet në tribunë Presidenti i SHBA-së Joe Biden

kiev-naten

Rusia sulmon Kievin me raketa

Rrahim musliu

Arrestohet mërgimtari në Serbi vetëm pse mbante flamurin kuq e zi

shqiptaret maqedoni perfaqesuesja

Tetë shqiptarë në listën e Maqedonisë për ndeshjet e muajit qershor (LISTA)

INFO

NA NDIQ