Mariçiq: Qeveria është stabile, vlerësojmë përpjekjet e Llogës për të zgjidhur problemin me burgjet

INA
INA

06/11/2023

Zv. kryeministri Bojan Mariçiq thekson se qeveria është stabile edhe përkundër mendimeve të ndryshme që kanë me partnerët e koalicionit.
“Qeveria është e qëndrueshme, këtë e kanë konfirmuar ministri Lloga dhe Aleanca për Shqiptarët. Pjesëmarrja e tyre në Qeveri nuk vihet në dyshim dhe kjo është mirë sepse kjo Qeveri ka qëllime të përcaktuara dhe një mision të qartë deri në fund të mandatit”, tha Mariçiq në “Studio 10” në TV24.

Ai shtoi se të gjithë partnerët e koalicionit janë në të njëjtën linjë, edhe kur ka mendime të ndryshme dhe nevojë për më shumë diskutim për çështje të caktuara.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pacolli pasuria

Pacolli akuzon “disa njerëz” se po tentojnë ta ngatërrojnë publikun rreth vrasjes së Liridonës

liridona

Publikohet video nga restoranti ku Naimi i çoi fëmijët dhe Liridonën pak para vrasjes

granit plavaa

Videoja e Granit Plavës, i dyshuari për ekzekutimin e Liridonës, kur hyn në restorant

Screenshot_2023-12-09-19-38-51-489_com.android.chrome-edit

Ky është personi i katërt që u arrestua sot për vrasjen e Liridona Ademajt

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

lumir ldk gazetaret

LDK zgjedh Kryesinë e re, këta janë emrat e nënkryetarëve dhe anëtarëve

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

INFO

NA NDIQ