Mariçiq: Qeveria po bën gjithçka që të ruaj standardin e qytetarëve, do të ndihmojë edhe BE

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/03/2022

Qeveria është në komunikim me Brukselin për atë se si t’i ndihmojnë Maqedonisë në këtë krizë ekonomike, tha për “Utrinski Brifing” zv. kryeministri për Çështje Evropiane, Bojan Mariçiq, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Qeveria po bën gjithçka që të ruaj standardin e qytetarëve dhe për këtë janë miratuar disa masa. Do të ketë ndihmë edhe për më shumë vende, presim që këto premtime të jenë reale”, tha Mariçiq.

Takime të nivelit të lartë priten nga vizita e kryeministrit Dimitar Kovaçevski në Bruksel, ndër të tjera për këtë temë.

“Ne në rajon kemi bërë masat më të mira ekonomike dhe këtë e pranojnë të gjithë. Por vazhdimi i luftës nuk shkon në interes të askujt. “Është në interesin tonë dhe në interesin e Evropës që të ndalet lufta shpejt në mënyrë që të menaxhohen pasojat e krizës”, tha Mariçiq.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

SONY DSC

Moti i ngrohtë “pushton” plazhet, fluks pushuesish në bregdetin shqiptar

INFO

NA NDIQ