Mariçiq: Qytetarët po luftojnë për vlerat evropiane dhe për ndryshime pozitive

INA
INA

24/03/2024

Nënkryetari i LSDM-së, Bojan Mariçiq, falënderoi delegatët e Kongresit të LSDM-së për besimin e dhënë, dhe theksoi se është nder dhe motivim për të që të jetë kandidat për deputet në Njësinë zgjedhore 1.

“Anëtarët dhe simpatizantët e LSDM-së, demokratët, përparimtarët, këta janë qytetarët që luftojnë për vlerat evropiane dhe që luftuan për të gjitha ndryshimet pozitive nga pavarësia e tutje. Prandaj, me gjithë dijen, me gjithë forcën dhe fuqinë, ne do t’i çojmë këto zgjedhje drejt fitores për një të ardhme evropiane për të gjithë ne. Nuk ka anulim, nuk do të ketë fare”, ka theksuar Mariçiq.

Ai shtoi se anëtarësimi i plotë në BE për Maqedoninë e Veriut është misioni ynë, të cilin do ta përmbushim deri në vitin 2030.

“Gjatë fushatës do të dëgjojmë çdo qytetar maqedonas dhe do t’ua prezantojmë të gjithëve planin tonë për një Maqedoni evropiane. Të mos e kërkojmë Evropën jashtë shtëpive tona, të arrijmë në BE duke përmirësuar shoqërinë tonë sipas standardeve evropiane. Themelet janë: Vazhdimi dhe përfundimi i negociatave me BE-në deri në vitin 2028! Më shumë fonde të BE-së për një ekonomi më të fortë maqedonase! Më shumë masa kundër krizës për qytetarët! Kapacitete të reja energjetike për energji elektrike më të lirë! Masa kufizuese dhe dënime të larta për korrupsionin! Gjuha dhe identiteti maqedonas në BE”, përfundoi Mariçiq.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bujar osmani

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Osmani: Dje paralajmërova, t’i themi stop fushatës së zezë dhe luftës hibride

IMG_1055

Mexhiti në Kumanovë: Na duhen njerëz që punojnë, e jo që flasin dhe zhvasin

IMG_1054

Taravari: Fitorja jonë vjen për shkak të bashkimit, nuk ka alternativë tjetër përveç ndryshimit

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

INFO

NA NDIQ