Marihuanën e ruajti në garazh dhe e shiti ilegalisht, Prokuroria nis hetimin kundër një 27-vjeçari!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/03/2022

Prokurori publik i Prokurorisë Publike Themelore në Strugë ka dhënë urdhër për realizim të procedurës hetuese kundër një personi për veprën penale – prodhim i paautorizuar dhe lëshim në shitje të lëndëve narkotike, substancave psikotrope dhe prekusorëve.

“I dyshuari, 27 vjeçar nga Struga, në garazhin që e shfrytëzon në afërsi të shtëpisë së tij, në mënyrë të paautorizuar për të shitur ka mbajtur gjithsej 433.8 gram marihuanë në qese plastikeje të bardhë”, qëndron mes tjerash në kumtesën e Prokurorisë, transmeton TV21.

Prokuroria ka kërkuar që të njëjtit t’i shqiptohet edhe masa e paraburgimit, pasi ekziston rreziku që i njëjti të arratiset apo të ndikojë ndaj hetimit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

okb

Shefi i OKB-së: Dhjetëra fëmijë po vdesin nga uria dhe dehidratimi në Gaza, gjendja është e frikshme

Klinika-Infektive-Shkup

Komisioni për sëmundje infektive do të mbajë mbledhje, 123 raste të kollës së mirë në Shkup

moti-1

Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

bislimi-petkovic-lajcak

Lajçak sot në Prishtinë, takon Bislimin për zbatimin e Marrëveshjes Bazike

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

INFO

NA NDIQ