Mario Balotelli gati rikthehet në Itali, pritet ta marrë skuadra që u ngjit në Serie A

Picture of ina-online
ina-online

29/06/2023

Mario Balotelli dëshiron të rikthehet të luajë në Itali, pas aventurës aspak pozitive me Sion, në Zvicër. Sipas mediave italiane, sulmuesi 32-vjeçar i ka rrëfyer miqve të tij më të ngushtë dëshirën për të luajtur sërish në Serie A.

Ai e ka bërë këtë deklaratë gjatë dasmës së vëllait të tij Enock. Mësohet se Balotelli është në bisedime me skuadrën e Cagliari, që u rikthye në Serie A nën drejtimin e trajnerit Claudio Ranieri. Sulmuesi është gati të bëjë një sakrificë të madhe akonomike për të luajtur sërish në Itali.

Mes Ranieri dhe Balotelli gjithnjë ka patur një marrëdhënie të mirë, ndaj dhe palët po punojnë për realizimin e këtij transferimi. Ndoshta Ranieri, me përvojën dhe moshën e tij, do të arrijë të rikthejë sulmuesin që njohim të gjithë, duke e patur nën kontroll.

Një sulmues që mund të shpërthejë me Cagliari dhe tregojë sërish aftësitë e tij të jashtëzakonshme. Hera e fundit që Mario Balotelli ka luajtur në Itali është sezoni 2020-2021, kur vishte fanellën e Monza në Serie B. Një vit më herët, sezoni 2029-2020, ai luante ne Serie A me ekipin e Brescia.

TË FUNDIT
12 orë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte
12 orë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
12 orë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
1 ditë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
1 ditë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

ME TE LEXUARA

1 ditë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
1 ditë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
1 ditë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
1 ditë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
12 orë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
12 orë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
12 orë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte

LEXO MË SHUMË

paris 24

Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte

Strakosha

Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League

sylvinjo silvinjo

Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në

Armando Broja

Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

ballkani

Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

kane

Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

Pep Guardiola

U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne

Armando Broja

​Milani tenton sërish për Brojën

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

INFO

NA NDIQ