Nga Mark Geci bëhet Zhivko Petroviç: Refuzoj ta mbaj emrin shqiptar… (VIDEO)

ina-online
ina-online

02/08/2023

Mark Geci nga Tropoja, ka qenë i burgosur në kohën e rregjimit komunist në Shqipëri. Pasi tenton të ik nga Shqipëria ai kapet dhe burgoset.

“Refuzoj te mbaj emrin shqiptar, se shqiptaret vrasin njeri-tjetrin, shqiptarët janë e keqja e vetvetes”, thotë për “Real People” në Euronews Albania, Mark Geci që ka ndërruar emrin në Zhivko Petroviç, pra emër serb. Ai pretendon se ka origjinë malazeze dhe se është kthy në origjinë.

ndiqni videon:

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Liridona ademaj

​“Ndal femicidit, drejtësi për Liridonën”, sot mbahet një marsh-protestë në Tiranë

silvio gonzato

Emërohet ambasadori i ri i BE-së në Shqipëri

tritan shehu

Shehu: Kur Lavrov foli, ministri i Ramës qëndroi në sallë!!

Micotakis Rama

Gazeta italiane: Greqia bllokon Shqipërinë për shkak të Çamërisë! Ja pse duhet të flasim për persekutimin e shqiptarëve

vlora

Sot, dita e flamurit “me yll”: cili është “Nëntori i Dytë” komunist me skenar nga Kadare?

parada tirane

Kush është personi që imitoi Skënderbeun në Paradën e 111 vjetorit të Pavarësisë? (VIDEO)

vlora

Sot 29 Nëntori, dita e Çlirimit të Shqipërisë, politika feston e ndarë

Erald Kapri

Kush e financoi shpalljen e pavarësisë? Flet historiani i njohur shqiptar (VIDEO)

valle mergimtar flamuri kuq e zi diaspora

Surprizë e veçantë në Aeroportin e Tiranës/ Turistët e huaj kërcejnë vallet shqiptare në festën kuq e zi

INFO

NA NDIQ