Marrëveshja mes Ali Ahmetit dhe Kurto Dudush, ja çfarë i’u premtua?

ina-online
ina-online

26/03/2024

Partia e Kurto Dudushit – Unioni i Romëve ka arritur marrëveshje me Bashkimin Demokratik për Integrim për koalicion në zgjedhjet parlamentare të majit.

Kurto Dudushi, kryetar i Shuto Orizares është takuar me Ali Ahmetin dhe kanë shtrënguar dart për marrëveshje në koalicon parazgjedhor.

Ai fiton kandidat për deputet, bashkëshortja Fatima Osmanovska e cila do të jetë me numër 5 në zonën zgjedhore 2.

Ka marrë premtim edhe për funksion të drejtorit në QTQ Shkup dhe drejtor në Qendrën për Punë Sociale Shkup./TetovaSot

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

KSHZ-Komisioni

Akreditohen 942 vëzhgues, gazetarë dhe përkthyes të huaj për zgjedhjet presidenciale

DASH departamenti amerikan

Korrupsioni i rëndë qeveritar dhe dhuna ndaj gazetarëve – raport i DASH për Maqedoninë e Veriut

pasaporta dokumente personale

Dhe në ditën e votimit, qytetarët e Shkupit do të mund të marrin dokumentet e tyre personale

zgjedhje maqedoni

Zgjedhjet presidenciale, të drejtë vote kanë 1.814.317 qytetarë

pompa-benzines-derivatet-naftes

Nga mesnata këto janë çmimet e derivateve të naftës

inbound9208091233378029311

Mexhiti: Zullumi është trashë, do të këputet kësaj rradhe

izet

Mexhiti: Zullumi është trashë, do të këputet kësaj rradhe

gashi

Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët

qoku

Bekim Qoku: Erdhi dita Ali opozita

INFO

NA NDIQ