Marshi “Ata janë gjallë” në Sopot tuboi shoqëritë bjeshkatare nga gjitha trojet shqiptare (FOTO)

Picture of ina-online
ina-online

05/11/2023

Me moton “Ata janë gjallë” dje u organizua marshi nga Klubi Bjeshkatar “Kumanova”, ku pjesëmarrës ishin shoqëritë bjeshkatare nga gjitha trojet shqiptare. Këtë marsh e nderoi edhe kryetari i Bjeshkëtarisë dhe Alpinizmit të Shqipërisë, Artur Guni.

Kryetari i KB “Kumanova”, profesori Avni Nuhiu theksoi për INA se ky marsh i ecjes u organizua në nderim të martirëve të fshatit Sopot të pushkatuar gjatë Luftës së Dytë Botërore.

“Ky ishte një marsh shumë madhështor pasi që na nderuan shumë shoqëri bjeshkatare nga trojet mbarëshqiptare, ndërsa mes tyre ajo që na madhështoi këtë aktivitet ishte prania e kryetarit të Bjeshkëtarisë dhe Alpinizmit të Shqipërisë, Artur Guni. Vlerësojmë se ky aktivitet do të jetë tradicional dhe do kemi përkrahje edhe më të madhe”, theksoi  Avni Nuhiu, duke shprehur faleminderime për për afaristin e Gurëthyesit në Sopot, Jetulla Isenin për përkrahjen e këtij aktiviteti.
.
Sipas tij, shtegu i ecjes ka qenë 12 km vajtje -ardhje, duke nisur nga kompleksi i varrezave në fshatin Sopot. (INA)

TË FUNDIT
31 minuta
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
3 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
5 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion
5 orë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave
5 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

ME TE LEXUARA

6 orë
Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”
1 ditë
Fari Hiseni nga LD: BDI në foltore e paraqet veten si shqiponjë, ndërsa në negociata bëhet një kanarinë
13 orë
Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius
6 orë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë
1 ditë
Një serbe e plagosur në autostradën Negotinë-Demir Kapi, ishte përleshur fizikisht me bashkëshortin e saj në makinë
13 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
5 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

LEXO MË SHUMË

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

IMG_4356

Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos

ahmeti-kasami-696x336-1

Kasami i kundërpërgjigjet Ahmetit: VLEN ka legjitimitetin e plotë të përfaqësimit të shqiptarëve, merru me funksionarët e tu

INFO

NA NDIQ