Martial i ofrohet Real Madridit

Picture of ina-online
ina-online

28/08/2023

Anthony Martial raportohet se i është ofruar Real Madridit, me këtë të fundit që nuk ka vendosur ende rreth kësaj.

“Mundo Deportivo” raporton se Manchester United ia ofroi francezin madrilenëve, që po përballen me lëndime në fazën e sulmit, transmeton Gazeta Express.

Lëndimi i Vinicius Junior lë vetëm Rodrygo Goes, Joselu Mato dhe Brahim Diaz si opsione për të luajtur në sulm.

Martial thuhet se iu ofrua “Los Blancos” në formë huazimi, duke përfshirë opsionin e blerjes.

Carlo Ancelotti deklaroi ditë më parë se merkato e transferimeve është mbyllur për skuadrën e tij, por kjo ishte përpara lëndimit të Viniciusit – andaj tani situata edhe mund të ndryshojë.

Mbetet të shihet në vazhdim nëse Real Madridi do të punojë për një marrëveshje për Martialin ose ndonjë sulmues tjetër. /Gazeta Express

 

TË FUNDIT
2 orë
Austria merr 3 pikë e para në "Euro 2024", Polonia e vogël pa Lewandowskin…
4 orë
Përmbysje e çmendur në Dyseldorf, Ukraina siguron pikët e para në Euro 2024
4 orë
E shpjegon UEFA: Ja çfarë i duhet Shqipërisë për të kaluar grupin
6 orë
Kontratë 2 vjeçare dhe me opsion rinovimi, Jasir Asani arrin marrëveshjen me ekipin e La Liga
6 orë
Xhaka sfidon gjermanët me një mesazh luftarak!

ME TE LEXUARA

11 orë
Spanja e para, kombinimet e Grupit B, Shqipëria “e dënuar” të mposhtë iberikët
2 ditë
E bujshme, Xherdan Shaqiri renditet përkrah Rummenigges, Zidanes...
1 ditë
Sllovenia pëson gol në fund, sërish merr një pikë
8 orë
“AS” paralajmëron: Daku nuk do të luaj ndaj Spanjës
2 ditë
UEFA përjashton nga Europiani gazetarin kosovar, pas gjesteve nacionaliste...
1 ditë
“Shqipëria po thyen çdo parashikim”, Mourinho ngre në qiell kuqezinjtë: Na kishte munguar diçka e tillë, jeni kulmi i futbollit
7 orë
E konfirmon trajneri i Spanjës: Ndaj Shqipërisë luajmë me rezerva

LEXO MË SHUMË

IMG_3458

Austria merr 3 pikë e para në “Euro 2024”, Polonia e vogël pa Lewandowskin…

IMG_3457

Përmbysje e çmendur në Dyseldorf, Ukraina siguron pikët e para në Euro 2024

kombetarja

E shpjegon UEFA: Ja çfarë i duhet Shqipërisë për të kaluar grupin

Jasir Asani

Kontratë 2 vjeçare dhe me opsion rinovimi, Jasir Asani arrin marrëveshjen me ekipin e La Liga

xhaka zvicer

Xhaka sfidon gjermanët me një mesazh luftarak!

uk lushi

Lushi: Mirlind Daku duhet të pezullohet, nëse vërtetohet se ka fyer serbët e maqedonët

arber hoxha

Mori duartrokitjet e të gjithëve, Arbër Hoxha: Besojmë te fitorja ndaj Spanjës

Spanja Luis De La Fuente

E konfirmon trajneri i Spanjës: Ndaj Shqipërisë luajmë me rezerva

Mirlind Daku

“AS” paralajmëron: Daku nuk do të luaj ndaj Spanjës

INFO

NA NDIQ