MASH demantoi se faqja e tyre është sulmuar nga hakerë grekë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/02/2022

Faqja e Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës funksionon pa ndërprerje, nuk ka pasur hyrje të paautorizuar në uebsajt, dhe regjistrimet që janë postuar mbrëmë në Twitter për ndërhyrje të hakerëve nga Greqia, nuk janë nga hapësirat e ministrisë, tha zyrtari i MASH-it, raporton Tellma, transmeton Portalb.mk.

Dje, një grup hakerësh grekë të quajtur “Ushtria e Fuqishme Greke” njoftuan në rrjetet sociale se kishin hyrë në sistemin kompjuterik të Ministrisë së Arsimit të Maqedonisë së Veriut, madje publikuan pamjet e hyrjes së supozuar “live” në ndërtesën e ministrisë përmes kamerave të sigurisë të instaluara.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ