MASH shpall konkurs për botimin e teksteve shkollore për vitin e katërt në arsimin e mesëm

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/03/2022

Ministria e Arsimit dhe Shkencës njofton se Shërbimi Pedagogjik sot shpalli Konkurs për botimin e teksteve shkollore për vitin e katërt në arsimin e mesëm profesional katërvjeçar, për disa profesione. “Të drejtë pjesëmarrjeje kanë të gjithë autorët që plotësojnë kushtet e përcaktuara me nenin 10 të Ligjit për Tekste Shkollore për Arsimin Fillor dhe të Mesëm. Autori i tekstit shkollor mund të marrë pjesë në konkurs vetëm me një dorëshkrim për tekst shkollor për një lëndë dhe duhet të përgatitet sipas planit mësimor për vitin përkatës, lëndës dhe Konceptit për tekste shkollore për arsimin fillor dhe të mesëm”, thuhet në njoftimin e MASh.

Afati i fundit për dorëzimin e dorëshkrimeve për tekste shkollore është 27.06.2022. Të gjitha informacionet më të hollësishme për kushtet, kriteret, dokumentacionin e nevojshëm dhe mënyrën e dorëzimit të dorëshkrimeve gjenden në linkun në vazhdim.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ