Mashtrohet maqedonasja, paguan pushimin në një profil të rremë serb në facebook (FOTO)

ina-online
ina-online

27 Gusht, 2023

Një maqedonase është mashtruar pasi ka rregulluar dhe paguar pushimin në Greqi, duke u joshur nga një ofertë e bërë përmes një profili në facebook me adresë në Serbi.

Ajo i ka dërguar paratë në llogarinë që i ka dërguar një person nga profili i rremë, i prezantuar si administratore me emrin “Milena Milenia” nga Serbia. Ajo nuk kishte dhënë as një foto dhe as të dhëna tjera të profilit të saj në rrjetet sociale, përcjell INA.

Maqedonasja e mashtruar në grupin e facebook-ut “Pushime në Greqi” ka ndarë përvojën e saj dhe ka ndarë pamjet e bisedës me mashtruesen për të cilin thotë se ishte raportuar në Ministrinë e Brendshme të Serbisë.

Ai bëri thirrje që të kenë kujdes qytetarët nga këto mashtrime. “Kujdes të mos mashtroheni siç ishim ne. Bëhet fjalë për një far Milena Milenia, e cila gënjen se po bashkëpunon me Olympic Housem Apartments në Nei Pori. Telefonova hotelin, nga më thonë që nuk ka fare punonjës të tillë. As Millenium as Brizella. Kërkon dërgimin e parave nëpërmjet Western Union ose Swift. Dhe emri i saj i vërtetë është Brisela Pavlovic”, ka shkruar maqedonasja e mashtruar.(INA)

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

begaj bajden

Vizita në SHBA, Presidenti Begaj publikon foton krah Presidentit Biden dhe Zonjës së Parë

albin kurti

Kurti: Greqia është më afër njohjes së Kosovës si shtet

kiara-foto

Kiara Tito shkëlqen në paraqitjen e radhës në rrjete sociale (foto)

daniel server

Serwer: Escobar e Hill besojnë se e kanë çuar Serbinë kah Perëndimi, por faktet e thonë të kundërtën

kartela-lojera-onlin-696x463

Mashtrohet maqedonasja, paguan pushimin në një profil të rremë serb në facebook (FOTO)

xhuliana nura

Xhuli befason, tregon se me kë është martuar! (FOTO)

shefqet krasniqi radovani

Shefqet Krasniqi e quan “vëlla” serbin Radovan që u konvertua në mysliman

Screenshot_2023-08-09-22-22-02-178-edit_com.instagram.android

Këngë me qifteli për Luizin (video)

kurti-kasami-tetove

Agjenda e vizitës së kryeministrit Albin Kurti në Komunën e Tetovës

INFO

NA NDIQ