Mashtroi shtetasin e Maqedonisë dhe i mori 10 mijë Euro, arrestohet 46-vjeçarja në Elbasan

INA
INA

13 Maj, 2023

Mashtroi nëpërmjet rrjeteve sociale, një shtetas nga RMV dhe përfitoi rreth 10 000 euro, arrestohet në flagrancë 46-vjeçarja.

Strukturat hetimore të DVP Elbasan, si rezultat i administrimit të menjëhershëm të kallëzimit të një shtetasi nga Maqedonia e Veriut, për një rast mashtrimi, kanë iniciuar në Prokurorinë e Elbasanit, një hetim me qëllim zbardhjen dhe dokumentimin e plotë ligjor të këtij rasti.

Nga provat e siguruara si rezultat i hetimit të thelluar, me metoda proaktive, u organizua dhe u finalizua operacioni policor i koduar “Teknika”, në kuadër të të cilit, nga shërbimet e Forcës së Posaçme Operacionale të DVP Elbasan, u arrestua në flagrancë shtetasja E. D., 46 vjeçe, banuese në Elbasan.

46-vjeçarja ka mashtruar nëpërmjet rrjeteve sociale, një 32-vjeçar nga RMV, duke i prezantuar të dhëna të rreme shëndetësore dhe personale të saj. Nga kjo veprimtari kriminale dyshohet se shtetasja E. D. ka përfituar rreth 10 000 euro.

Vijojnë hetimet për identifikimin dhe arrestimin e shtetasve të tjerë që mund të jenë implikuar në këtë rast.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, për veprime të mëtejshme. /Tv Klan

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

serbet smigic sulm veri polici zvecan kfor

E zbulon KFOR-i: Ja kush qëndronte mbrapa protestave të dhunshme në Zveçan

andi-bushati

Bushati: Nëse Albini s’pranon asociacionin Shqipëria rikthen vizat

nezir kraki

Kraki: Shqipëria mund të jetë Bjellorusia e Serbisë

kandidatet ut

Zyrtarizohet lista e kandidatëve për rektor të UT-së

Klasa_zbrazet_Banka-600x347-1

Sot përfundon viti shkollor për nxënësit e shkollave të mesme

escobar

Escobar i raporton Shtëpisë së Bardhë për situatën në veri

mickovski

Mickoski ofron tri data për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme

besnik bislimi albin kurti

Zëvendësi i Kurtit publikon dokumente të Serbisë: Beogradi përgatit mënyrën për ndarje të Kosovës

Sali Berisha

Rama propozoi rezolutën për Asosacionin në Kosovë, Berisha: Është shkruar në Beograd, akt i cili nxit konfliktin

INFO

NA NDIQ