Mashtroi të moshuarin dhe i mori 14 mijë dollarë, arrestohet 24 vjeçar shqiptar në SHBA

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/01/2023

Policia amerikane ka vënë në pranga një 24 vjeçar shqiptar nën akuzën e mashtrimit financiar.

I riu është arrestuar në zonë e Collier të SHBA-ve.

Bëhet fjalë për shtetasin Marian Kola, i cili u vu nën pranga të enjten e kaluar nën akuzën se drejtonte një kompani të rreme të ajrit të kondicionuar dhe mashtronte klientët.

Sipas mediave të huaja, Kola mashtroi një të moshuar duke përfituar nga ai shumën prej 14 mijë dollarë.

Ndaj tij u bë një padi nga një 77-vjeçare të cilës i kishte montuar një sistem ajrimi pa asnjë lloj garancie dhe më pas i kishte marrë shuma të majme për shërbimet e tij po pa arritur t’i rregullonte problemin.

E moshuara kishe tentuar ta telefononte vazhdimisht por ai nuk i përgjigjej më telefonatave të saj.

Gjatë hetimeve policia ka zbuluar se Kola operonte me biznesin e tij pa license.

Ndaj tij u mor masa e arrestit me burg për arsye sigurie që i dyshuari të mos ishte në gjendje të largohej drejt Shqipërisë të cilën e kishte vizituar 5 herë gjatë vitit të kaluar./abcnews.al/

TË FUNDIT
8 orë
Muhameri nga Haraçina ja dorëzoi flamurin kandidatit shqiptar për eurodeputet
1 ditë
Studim: Shqiptarët e Kosovës kanë më pak gjasa të marrin pasaportë zvicerane për shkak të rregullave të reja
1 ditë
Për tre muaj, 483 shtetas të Maqedonisë janë dëbuar nga Gjermania
2 ditë
Shtetasit e Maqedonisë së Veriut më të deportuarit nga Gjermania
2 ditë
Senati dhe Parlamenti i shtetit të New York në këmbë për shkollat “Alba Life”

ME TE LEXUARA

2 ditë
Muharrem Saliu, shqiptari i parë që kandidon për eurodeputet: Më duhen 30 mijë vota!
2 ditë
Kandidati shqiptar për eurodeputet, Salihu: Duhet dialog me arbëreshët e rinj
2 ditë
Senati dhe Parlamenti i shtetit të New York në këmbë për shkollat “Alba Life”
2 ditë
Shtetasit e Maqedonisë së Veriut më të deportuarit nga Gjermania
1 ditë
Për tre muaj, 483 shtetas të Maqedonisë janë dëbuar nga Gjermania
1 ditë
Studim: Shqiptarët e Kosovës kanë më pak gjasa të marrin pasaportë zvicerane për shkak të rregullave të reja
8 orë
Muhameri nga Haraçina ja dorëzoi flamurin kandidatit shqiptar për eurodeputet

LEXO MË SHUMË

muharrem saliu de biasi

Muhameri nga Haraçina ja dorëzoi flamurin kandidatit shqiptar për eurodeputet

pasaport-zvicerane

Studim: Shqiptarët e Kosovës kanë më pak gjasa të marrin pasaportë zvicerane për shkak të rregullave të reja

gjermania-780x470

Për tre muaj, 483 shtetas të Maqedonisë janë dëbuar nga Gjermania

policia gjermane gjermani

Shtetasit e Maqedonisë së Veriut më të deportuarit nga Gjermania

shkolla-nxenes-klasa

Senati dhe Parlamenti i shtetit të New York në këmbë për shkollat “Alba Life”

muharrem salihu

Kandidati shqiptar për eurodeputet, Salihu: Duhet dialog me arbëreshët e rinj

muharrem salihu

Muharrem Saliu, shqiptari i parë që kandidon për eurodeputet: Më duhen 30 mijë vota!

muharrem saliu

Saliu: do lobojmë për votën e diasporës, celjen e konsullatave dhe kurseve të shqipes në gjithë territorin!

kombetarja

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

INFO

NA NDIQ