Matoshi: Zbythja është bërë strategji e vetme e VV-së dhe Kurtit

INA
INA

02/06/2023

Analisti Halil Matoshi ka komentuar pajtimin e Kosovës me bashkësinë ndërkombëtare që të mbahen sërish zgjedhjet në veri të vendit.

Ai e ka kritikuar Qeverinë e Kosovës për këtë tërheqje.Matoshi në një postim në rrjetin social “Faceboook”, ka shkruar se zbythja është bërë strategji e vetme e VV-së dhe e kryeministrit Albin Kurti.

“Zbythja nga zgjedhjet patriotike në veri. Patriota ç’kemi!??? A ka naj spiun të Serbisë a naj tradhtar t’ri a jo? E presionin a e mësuet qysh doket? Po kta kusheritë e Isa Boletinit çka bâjnë tash? E ky djali që thojke Neë Sherif in the toën a ka naj fjalë? Zbythja âsht bâ strategji e vetme e VV dhe Kurtit”, ka shkruar Matoshi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Naim Murseli Liridon

“Tentativa të tjera për të vrarë Liridonën”- Lala befason me deklaratën: Ja pse nuk i besoj babait të Naimit!

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Prokuroria do hetojë lidhjet e tij me Pacollin”, eksperti: Divorci dhe transaksionet, çfarë fsheh Naim Murseli

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Vrasja e Liridonës, paralajmëron Kerquku: Dikush është në siklet të madh, të bëhen sytë katër

albin kurti

Kurti u drejtohet me videomesazh qytetarëve serb të Kosovës

Liridona ademaj

Eksperti i sigurisë flet për planin e vrasjes së Liridonës, ja çka paralajmëron në procesin gjyqësor

Spartak Ngjela

“Keni për ta parë…”, avokati shqiptar ‘godet’ Radoiçiqin – jep lajmin e keq për “sllavët”

tome-gashi

Teoria e Tomë Gashit: Naim Murseli e ka pasur një frikë, ka qenë në presion të madh nga dikush tjetër

77-1-750x430

Policia e Kosovës ka arrestuar sot në veri politikanin serb, Aleksandar Arsenijeviq

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

“Kam mesazhet kur Naimi kërkon lekë borxh”, Gazetari: Arrestime të reja për vrasjen e Liridonës

INFO

NA NDIQ