Mauro Icardi rikthehet në Itali

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/05/2023

Sulmuesi Mauro Icardi është shumë pranë kthimit në kampionatin italian.

Mediumi italian “Gazzetta dello Sport” ka raportuar se argjentinasi sipas të gjitha gjasave do t’i bashkohet Romës këtë verë.

Ështe Jose Mourinho ai i cili e ka piketuar Icardin si një objektiv të merkatos dhe ka kërkuar transferimin e tij pasi që po kërkon të përforcojë edhe më shumë sulmin e “Giallorossëve”.

Icardi në anën tjetër, thuhet se ka dhënë sinjale pozitive dhe i ka pëlqyer ideja e rikthimit ne Serie A. Klubi italian mësohet se tani është duke negociuar me Paris Saint-Germainin për transferimin etij.

Roma ka ofruar 15 milionë euro për 30-vjeçarin, i cili aktualisht është i huazuar te Galatasaray.

Icardi ka kontratë me Parisin deri në vitin e ardhshëm, ndërsa para fillimit të këtij sezoni u huazua tek ekipi turk, i cili nuk ka shprehur gatishmërine për të blerë përfundimisht kartonin e tij.

Në 21 ndeshje të luajtura me Galatasarayn deri më tash, Icardi ka shënuar 15 gola dhe ka bërë 8 asistime.

Kjo nuk do të ishte hera e parë që Icardi luan në Itali, pasi që më herët ishte pjesë e skuadrave si Sampdoria dhe Inter.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

Pep Guardiola

“I jashtëzakonshëm” – Guardiola tregon lojtarin e Man United të cilin do të donte ta kishte në ekip

xherdan shaqiri

Shaqiri e nis për mrekulli sezonin e ri me Chicagon, momenti kur shënoi nga penalltia

seria-a

Yjet e Serie A që mund të largohen në verë shkaku i ofertave të mëdha

messi inter miami

Messi dhe Suarez dhurojnë spektakël me nga dy gola, Inter Miami me pesë yje përballë Orlandos

luis enrique enrike

Tjetër zëvendësim për Mbappe, Luis Enrique: Mësohuni!

INFO

NA NDIQ