Mavrova me gjysmë metër borë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/02/2022

Në Mavrovë sot në mëngjes është matur temperatura më e ulët prej -7 gradë celsius, ndërsa më pas vjen Krusheva me -6, Ohri -4, Pretori -2, Kriva Pallanka, Tetova, Manastiri dhe Berova -2, -1 në Dibër dhe Prilep, dhe 0 në Vinicë dhe Kumanovë, Shkup 2, Shtip3, 3 Demir Kapi, Strumicë 4 dhe 5 gradë celsius në Dojran dhe Gjevjgjeli.

Në Mavrovë po ashtu është matur bora prej gjysmë metër, ndërsa në Krushevë ka 25, Kodra e Diellit 24, Pozharane 18., Manastir 18, Ohër 10, Gjurshite 9, 8 Dibër, 4 Berovë dhe Prilep dhe 3 në Pretor.

Kujtojmë se moti sot do të me vranësira të ndryshueshme dhe më i ftohtë. Në viset më të larta malore do të ketë reshje të borë dhe do të fryjë erë e përforcuar në drejtim verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -3 deri në 4 gradë celsius, ndërsa ajo maksimale prej 1 deri në 8 gradë celsius.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

likov

Procesi në Likovë po zhvillohet pa pengesa. Fetai: Në zonat rurale fluksi më i madh është pas orës 15

Zgjedhje votime vota Maqedoni

KSHZ: 35.89 % votuan deri në ora 15:00

Screenshot_2024-04-24-16-05-49-430_com.facebook.katana-edit

Shefik Bajrami shkel rëndë urdhrat e Ministrisë së Brendhsme, nxjerr nga shtabi i SPB – Tetovë policët e deleguar për të qenë pjesë të shtabit

INFO

NA NDIQ