Mbahet kuvendi i degës së Lëvizjes BESA në Kumanovë, kryetar u zgjodh Zeqir Zeqiri

ina-online
ina-online

19/11/2023

Sonte, në selinë partiake në qytetin e Kumanovës u mbajt kuvendi zgjedhor i degës së Lëvizjes BESA – Kumanovë.

Në prani të kryetarit të Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, sekretarit organizativ Adnan Azizi, dhe anëtarëve të kryesisë qendrore, Nuredin Fetahi, Hasim Murtezani dhe Luan Ramadani, kuvendi votoj që degën e Kumanovës ta udhëheq Zeqir Zeqiri.

Konsolidimi i strukturave të Lëvizjes BESA po vazhdon fuqishëm në terren, duke u përgatitur për zgjedhjet e rradhës, ku do të ndodhë ndryshimi i shumëpritur tek shqiptarët e Maqedonisë së Veriut.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bdi

Kryesia qendrore ia delegon kompetencat, Ali Ahmeti do të vendos për koalicionet parazgjedhore

Arbnor-Maliqi-LD-1130x635-1

LD: Mos nënçmohen studentët

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN kërkon nga pushteti përgjigje: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

besa

Lulzime Ameti: Vendbanimet shqiptare pa autostrada, Qeveria prioritet kazinot

kufi-bllace

Vikendi i zgjatur, shkakton kolona kilometërshe në kufirin e “Bllacës”

Talat Xhaferi

Xhaferi: Festat kombëtare na tregojnë se duhet të ruhet trashigimia shpirtërore

Carshia-e-Shkupit

Maqedoni/Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit

grabitja

Arrestohet shkupjani që grabiti një barnatore në Shkup

LSDM SDSM

LSDM akuzon Mickoskin për fshehje të informacioneve në rastin e vrasjes së dyfishtë

INFO

NA NDIQ