Mbape e thotë sërish: Jam i dashuruar pas Milanit

Picture of ina-online
ina-online

29/05/2024

Kilian Mbape ka folur sërish për dashurinë e madhe që ka për Milanin, skuadër me të cilën ka qenë i dashuruar që fëmijë.

Duke folur për SKY, Mbape i cili tashmë ka mbyllur gjithçka me PSG dhe pret të firmosë me Real Madrid, ka folur edhe për kampionatin italian.

Mbape ëhstë shprehur se jo vetëm ai, por e gjithë familja e tij janë të çmendur pas Milanit.

“Unë gjithmonë kam thënë: Nëse një ditë shkoj në Itali, do të shkoj në Milano. Si fëmijë kam qenë një tifoz i madh i Milanit dhe gjithmonë kam parë Serinë A, çdo ndeshje të Milanit. E gjithë familja ime, janë tifozë të mëdhenj të Milanit” – tha ai.

TË FUNDIT
2 orë
Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu
3 orë
Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose...
4 orë
Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”...
4 orë
Messi sot e ka ditëlindjen, i mbush 36 vjet
4 orë
Ronaldo: Në vend të parë, krenar për këtë ekip!

ME TE LEXUARA

22 orë
Kozniku: Shqipëria mund ta mposhtë Spanjën
4 orë
Messi sot e ka ditëlindjen, i mbush 36 vjet
20 orë
UEFA merr vendim për Dakun, e dënon rëndë, ai nuk luan nesër kundër Spanjës
4 orë
Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”...
16 orë
Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare
3 orë
Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose...
14 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
2 orë
Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu
13 orë
Rezultat që nuk i konvenon Shqipërisë, Hungaria e mposht në fund Skocinë

LEXO MË SHUMË

berat gjimshiti

Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu

zvicra

Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose…

zlatko dalic

Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”…

messi

Messi sot e ka ditëlindjen, i mbush 36 vjet

Ronaldo

Ronaldo: Në vend të parë, krenar për këtë ekip!

kroacia futboll

Kroaci–Itali luhet për gjithçka

kombetarja

Përballja me Spanjën “jetë a vdekje” për Shqipërinë

xhaka zvicer

Granit Xhaka, lojtari më i mirë i ndeshjes Gjermani – Zvicër nga UEFA

spaleti

Plani i Spalletit:​Italiani më i mirë kundër Shqipërisë mbetet në stol ndaj Kroacisë

INFO

NA NDIQ