Mbappe bëhet shok skuadre me Edon Zhegrovën

Picture of INA
INA

05/07/2024

Ethan Mbappe, vëllai iKylian Mbappe, do të jetë shok skuadre me Edon Zhegrovën.

Mesfushori 17-vjeçar firmosi ditën e sotme me skuadrën e Lilës, duke e mbyllur kështu aventurën me PSG-në, pas largimit të Kilianit nga gjigantët francezë.

“Jam shumë i lumtur që bashkohem me Lilë. Mezi pres të filloj këtë aventurë dhe të takoj bashkëlojtarët e mi të rinj, ekipin teknik dhe tifozët. Për mua, në moshën time, qëndrimi në Francë ishte alternativa më e mirë për të përparuar.

Mendoj se Lilë ishte alternativa më e mirë. Është një nga klubet më të mira në Francë. Jam shumë krenar që mund të luaj këtu”, tha lojtari në një deklaratë për faqen zyrtare të klubit .

Ethan mbërrin në Lilë pas shtatë sezonesh në kryeqytetin francez. Ai iu bashkua skuadrës U-11 të PSG-së në vitin 2017 dhe bëri debutimin e tij në ekipin A sezonin e kaluar. Ethan Mbappe luajti pesë ndeshje për ekipin e drejtuar nga Luis Enrikes.

TË FUNDIT
54 minuta
Mësohet paga e re e Sylvinhos te Shqipëria, prek milionin
3 orë
Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares
6 orë
Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League
7 orë
Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi
7 orë
Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët

ME TE LEXUARA

18 orë
Fitore e madhe e skuadrës shqiptare në Gjeorgji! Triumfoi i parë në Evropë
18 orë
UEFA nuk i ndahet Shqipërisë, kombëtarja dënohet një muaj pas Europianit
17 orë
Pse vetëm një vit kontratë me Shqipërinë, flet për herë të parë Sylvinho
7 orë
250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë
7 orë
Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët
7 orë
Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi
1 ditë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në

LEXO MË SHUMË

Sylvinho silvinjo

Mësohet paga e re e Sylvinhos te Shqipëria, prek milionin

berat gjimshiti

Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares

struga trim lum

Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League

mirlind daku

Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi

armando sadiku

Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët

Mustafa Abdullahu

250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë

broja sylvinjo silvinjo

Pse vetëm një vit kontratë me Shqipërinë, flet për herë të parë Sylvinho

kombetarja tifozet kuq e zi

UEFA nuk i ndahet Shqipërisë, kombëtarja dënohet një muaj pas Europianit

decic

Fitore e madhe e skuadrës shqiptare në Gjeorgji! Triumfoi i parë në Evropë

INFO

NA NDIQ