Mbappe nuk do të stërvitet me ekipin e parë të PSG-së për shkak të kontratës

ina-online
ina-online

7 Gusht, 2023

Kylian Mbappe nuk do të stërvitet me skuadrën e parë të Paris St-Germain kur ata të vazhdojnë përgatitjet të hënën për fillimin e sezonit të Ligue 1.

Mbappe ka qenë në një kontratë me PSG-në mes dëshirës për t’iu bashkuar Real Madridit.

Golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave të klubit po refuzon të nënshkruajë vazhdimin e një viti të kontratës së tij, e cila përfundon verën e ardhshme.

Prandaj PSG dëshiron të shesë sulmuesin francez tani dhe të sigurojë një tarifë transferimi në vend që ta lërë të shkojë për asgjë.

Si rezultat, Mbappe u la jashtë skuadrës turne të PSG-së për udhëtimin e tyre parasezonal në Azi.

Ai më pas refuzoi të takohej me përfaqësuesit e Al-Hilal, të cilët i bënë një ofertë rekord botërore për ta sjellë atë në Ligën Pro Saudite.

PSG-ja fillon mbrojtjen e titullit francez në shtëpi ndaj Lorient të shtunën dhe kuptohet se Mbappe do të stërvitet me grupin ‘loft’ dhe jo me grupin stërvitor ‘A’, që janë lojtarë që mund të paraqiten për ekipin e parë.

Burimet e PSG-së thonë se përpjekja e tyre më e fundit për të ndërmjetësuar një zgjidhje për situatën ishte t’i ofronin Mbappes një klauzolë të garantuar të shitjes në kontratën e tij për fundin e këtij sezoni. Kjo ofertë u refuzua.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Ronaldo Al Nassr

Cristiano Ronaldo shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

barcelona

Sergio Ramos i dhuron fitoren Barcelonës… (FOTO)

mario balotelli

Balotelli godet rëndë Mourinhon: Duhet të marrë përgjegjësi si burrë

di maria

Di María, “heroi” i triumfit ndaj Portos: “Klasikët nuk luhen, ato fitohen”

anceloti

Ancelotti shigjeton Barcelonën për korruptimin e arbitrave: Diçka shumë serioze, jemi të shqetësuar

vedat-muriqi

Muriqi në mesin e më të mëdhenjve të Mallorcas, po synon t’i kalojë legjendat e klubit

chelsea

“Sherr” në tunel me gjyqtarët, FA ka nisur një hetim për kapitenin e Chelseat…

novak-gjokovic

Djokoviç bën homazhe për terroristët serbë të vrarë në Kosovë! Mediat kroate kritikojnë qëndrimin e tenistit serb…

Pep Guardiola

Guardiola indiferent, nuk e bën dramë eliminimin nga Kupa e Ligës…

INFO

NA NDIQ